farsi beauty

چگونه با روغن نارگیل لاغر شویم

شیلا صدیق
شیلا صدیق چهارشنبه 14 دی 1401

آیا می توان با روغن نارگیل لاغر شد؟ چطور باید از این روغن استفاده کرد؟

پاسخ

روغن نارگیل از موثر ترین چربی ها برای کاهش وزن است. این روغن حاوی اسید های چربی است که بر متابولیسم و سوخت و ساز بدن اثر دارد. این روغن به روش های مختلف می تواند در رژیم غذایی جای بگیرد و سبب لاغری شود. البته روغن نارگیل حاوی چربی و کالری بالاست و به همین دلیل مصرف زیاد آن اثر عکس دارد و می تواند سبب افزایش وزن و چاقی شود. شما می توانید از روغن نارگیل به راحتی استفاده کنید. می توانید برای نهار ماهی یا مرغ را با کمک روغن نارگیل آماده کنید. ترکیب این روغن با قهوه یا چای در هنگام صبحانه، مخلوط آن با ماست یا بلغور جو دوسر یا حتی مصرف یک قاشق از آن می تواند به لاغری شما کمک کند. شما با هر روشی می توانید از این روغن در وعده های غذایی خود بهره ببرید. همانطور که در ابتدا اشاره شد روغن نارگیل نباید بیش از حد مورد استفاده قرار بگیرد زیرا سبب افزایش وزن می شود و همچنین مانند یک ملین برای بدن عمل می کند. بهتر است در ابتدا کمی از این روغن استفاده کنید و پس از اینکه بدنتان به آن واکنش مثبتی داشت، میزان مصرف آن را بیشتر کنید. میزان مجاز مصرف روغن نارگیل برای بزرگسالان دو تا چهار قاشق غذاخوری و برای کودکان یک تا دو قاشق چای خوری به صورت روزانه می باشد.

البته قبل از اینکه این روغن در رژیم شما جا بگیرد بهتر است با یک پزشک متخصص صحبت کنید تا سلامت شما با مصرف این روغن در خطر قرار نگیرد.

 

خوردن روغن نارگیل قبل از خواب و تاثیر آن بر چربی سوزی و لاغری

برخی توصیه می کنند قبل از خواب مصرف یک قاشق روغن نارگیل سبب افزایش سوخت و ساز بدن، چربی سوزی و کالری سوزی در حین خواب می شود. در مصرف روغن نارگیل قبل از خواب اثر منفی وجود ندارد ولی باید با توجه به بدن خود و واکنشی که به روغن می دهد تصمیم بگیرید که می توانید این روغن را مصرف کنید یا خیر.

می توانید قبل از خواب یک فنجان چای گیاهی همراه با روغن نارگیل مصرف کنید. با توجه به واکنش بدنتان و احساسی که فردا صبح پس از بیدار شدن دارید می توانید متوجه شوید که مصرف روغن نارگیل در شب برایتان چطور می باشد. همچنین می توانید در صبحانه از این روغن استفاده کنید ولی بهتر است همیشه با معده ی خالی آن را بخورید.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
فاطمه دیوسالار
فاطمه دیوسالار چهارشنبه 14 دی 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی