farsi beauty

روغن زیتون برای از بین بردن جای سوختگی

ستاره افشار
ستاره افشار شنبه 10 دی 1401

سلام.
آیا برای از بین بردن جای سوختگی می توان از روغن زیتون استفاده کرد؟

پاسخ

اغلب افراد برای ترمیم پوست آسیب دیده ناشی از سوختگی خود روش های گوناگونی را امتحان کرده اند که برخی جواب داده و برخی دیگر نتیجه منفی داشته است. راه های بسیاری برای درمان پوست ملتهب شده ناشی از سوختگی وجود دارد که یکی از این روش ها استفاده از روغن زیتون است. همانطور که می‌دانید این روغن مصرف زیادی در محصولات بهداشتی و درمانی دارد که برای سوختگی، شامپو، کرم های نرم کننده و... از آن استفاده می شود. روغن زیتون سرشار از ویتامین E است که برای پوست بسیار مفید است. همچنین پوست برای اینکه ترمیم شود نیاز به آنتی اکسیدان دارد که روغن زیتون منبع غنی از آنتی اکسیدان می باشد. همچنین روغن زیتون خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد که در هنگام سوختی بسیار مفید است و همینطور موجب کاهش درد فرد می شود و سوزش ناشی از سوختگی او را التیام می بخشد. شما می توانید به همراه روغن زیتون از مواد غذایی دیگری استفاده کنید که تاثیر آن را بیشتر می کند.

محلول روغن زیتون و آبلیمو

روزانه به مدت یک هفته یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و آبلیمو را باهم مخلوط کنید و بر روی قسمت های آسیب دیده بمالید. آب لیمو به سبب اینکه حاوی ویتامین C است در ترمیم و رفع زخم های سوختگی بسیار مفید می باشد همچنین موجب خنکی پوست نیز می شود.

روغن زیتون و روغن نارگیل

با ترکیب این دو روغن شما می توانید از سوزش و عفونت در قسمت های سوخته شده جلوگیری کنید. هم روغن زیتون و هم روغن نارگیل، هردو سرشار از ویتامین E می باشند و همینطور خاصیت ضد عفونی کننده آن ها به سبب اسید های چربی که در آن ها وجود دارد سبب شده تا این ترکیب فوق العاده اثر گذار شود.

ترکیب روغن زیتون و زردچوبه

اگر به همراه روغن زیتون از زردچوبه استفاده کنید سرعت ترمیم پوست های آسیب دیده تان افزایش پیدا می کند و زخم هایتان به سرعت ناپدید می شوند.

ترکیب روغن زیتون و عسل

زمانی که دچار سوختگی ناشی از پخت و پز شدید سریعا این ترکیب را بر روی نواحی آسیب دیده بمالید تا چرب شود و درد و سوزشتان کاهش پیدا کند. عسل نیز همانند روغن زیتون از بروز عفونت در نواحی آسیب دیده جلوگیری می کند.

مخلوط روغن زیتون و شیر

شما می توانید به مدت ۱۵ دقیقه ناحیه آسیب دیده را در این محلول قرار دهید تا هم زخم تان التیام یابد و هم درد و سوزش تان به واسطه چربی پروتیین های موجود در شیر پرچرب کاهش یابد.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
نرگس کاظمی
نرگس کاظمی شنبه 10 دی 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی