farsi beauty

چگونه از روغن نارگیل برای دندان استفاده کنیم

شیرین مرادی
شیرین مرادی سه شنبه 13 دی 1401

آیا می توان با روغن نارگیل دندان ها را سفید کرد؟ چطور این روغن برای دندان استفاده می شود؟

پاسخ

برخی معتقدند که استفاده از روغن نارگیل می تواند سبب سفید شدن دندان شود. بر اساس تحقیقات علمی که انجام شده روغن نارگیل توانایی از بین بردن باکتری های مضر داخل دهان را دارد. با از بین رفتن این باکتری ها مشکلات دهان و دندان از بین می رود. از دیگر فواید نابود شدن باکتری ها سفیدی دندان ها می باشد. بنابراین روغن نارگیل هم فواید زیادی برای دندان ها دارد و هم سبب سفید شدن آنها می شود.

روش های سفید کردن دندان با کمک روغن نارگیل

  • می توانید با ترکیب جوش شیرین و روغن نارگیل به سفید شدن دندان های خود کمک کنید. البته همانطور که می دانید این روغن ضد باکتری و ضد میکروب است بنابراین مزایای دیگری هم برای دندان ها دارد. نصف فنجان روغن نارگیل را با دو قاشق غذا خوری جوش شیرین ترکیب کنید. اگر روغن نارگیل سفت بود می توانید به آن گرما دهید تا آب شود. کمی صبر کنید تا این ترکیب خنک شود و بعد با کمک مسواک دندان های خود را شست و شو دهید.
  • ترکیب ذغال فعال و روغن نارگیل می تواند به خوبی دندان ها را سفید کند به ویژه به افرادی که دندانشان ارتودنسی می باشد هم کمک می کند. برخی دوست ندارند از ذغال فعال به تنهایی برای سفید شدن دندان ها استفاده کنند. با ترکیب این دو ماده یعنی ذغال فعال و روغن نارگیل می توانید یک ترکیب قوی برای سفید کردن دندان ها آماده کنید. برای تهیه این دهان شویه سفید کننده یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل را با یک چهارم قاشق ذغال فعال ترکیب کنید. این ترکیب را همچون دهان شویه چند لحظه در دهان بچرخانید و بعد آن را از دهان خارج کنید و دهان را شست و شو دهید.
  • می توانید از روغن نارگیل به تنهایی هم استفاده کنید و دندان های خود را سفید و درخشان کنید. می توانید یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را در دهان خود قرار دهید و به مدت ده تا بیست دقیقه صبر کنید تا در دهانتان آب شود. پس از این زمان کمی روغن را در دهان بچرخانید و بعد آن را خارج کنید و دهان را به خوبی بشویید.
  • همچنین شما می توانید دندان ها را با روغن نارگیل مسواک بزنید. این کار فواید زیادی برای دندان و لثه دارد. بوی بد دهان را کاهش می دهد، علائم برفک دهان و خطر ابتلا به التهاب لثه را کاهش می دهد.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
فاطمه دیوسالار
فاطمه دیوسالار سه شنبه 13 دی 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی