farsi beauty
قارچ ناخن

چگونه قارچ زیر ناخن را از بین ببریم؟ درمان خانگی عفونت قارچی ناخن

شیما ارجمند
شیما ارجمند پنجشنبه 14 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر میشه بگید چطوری میشه تو خونه قارچ زیر ناخونو درمان کرد؟

پاسخ

سلام دوست عزیز.

عفونت قارچی به خاطر رشد بیش از حد قارچ زیر ناخن دست یا پا اتفاق می افتد. روش های خانگی وجود دارند که شما می توانید به کمک آن ها این قارچ را از بین ببرید.

روش های خانگی برای درمان عفونت قارچی زیر ناخن

۱) سرکه:

شما می توانید از سرکه به تنهایی استفاده کرده و یا آن را با جوش شیرین ترکیب کنید. برای از بین بردن قارچ ناخن شصت پا یک پیمانه سرکه را با دو پیمانه آب ترکیب کرده و سپس انگشتی که قارچ روی آن رشد کرده را داخل ترکیب قرار دهید و اجازه دهید ده الی پانزده دقیقه داخل آن بماند. و سپس خارج کنید. نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنید این است که انگشت سالم و پوست را پس از آنکه از ترکیب خارج کردید به خوبی شست و شو دهید. تا قارچ به قسمت های سالم انتقال پیدا نکند. برای رفع قارچ دو تا سه بار در طول روز این کار را انجام دهید.

۲) جوش شیرین:

برای این منظور مقداری جوش شیرین و آب را ترکیب کرده و روی ناخن هایتان بگذارید. سپس پس از گذشت پانزده دقیقه دستتان را به خوبی شست و شو دهید.

۳) روغن درخت چای:

برای این منظور مقداری پنبه را به روغن درخت چای آغشته کرده و سپس روی ناخن هایی که قارچ زده اند بزنید. می توانید این روغن را با روغن های حامل هم ترکیب کنید. به این صورت که یک تا دو قطره از روغن درخت چای را با ده قطره روغن بادام ترکیب کرده و سپس استفاده کنید.

۴) سیر:

برای رفع قارچ ناخن کافی است چند حبه سیر را پوره کرده و بر روی ناخنی که قارچ زده است بگذارید. اجازه دهید سی دقیقه روی ناخنتان بماند و سپس دستتان را شست و شو دهید.

۵) روغن نارگیل:

برای این منظور کافی است مقداری پنبه را به روغن نارگیل آغشته کرده و روی ناخنی که قارچ زده بزنید و اجازه دهید جذب شود. اما دقت کنید که پس از آنکه این روغن را به ناخن های عفونی زدید ناخن های سالم را به خوبی شست و شو دهید.

علاوه بر روش های بالا، شما می توانید از داروهای موضعی مثل توابورول، سیکلوپیروکس و آمورولفین استفاده کنید.

اگر قارچ به سادگی بهبود پیدا نکند می توان از داروهای خوراکی مثل فلوکونازول و ایتراکونازول استفاده کرد.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
هانیه طهماسبی
هانیه طهماسبی پنجشنبه 14 اردیبهشت 1402
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی