farsi beauty

طریقه مصرف پودر آویشن

مریم نعمت‌زاده
مریم نعمت‌زاده چهارشنبه 9 آذر 1401

سلام. میشه بگید چطور میشه از پودر آویشن استفاده کرد؟

پاسخ

سلام دوست عزیز. آویشن دارای خواص بسیار زیادی است که نه تنها امروزه بلکه از سال های بسیار دور مورد استفاده ی بشر قرار می گرفته. نیاکان ما از فواید بسیار زیاد آویشن آگاه بوده و در موارد زیادی از آن استفاده می کردند. حتما شما هم تا به حال از آویشن برای تهیه ی دمنوش استفاده کرده اید. شما می توانید از پودر آن نیز استفاده کنید. استفاده از پودر آویشن به این صورت است که می توانید مقداری از آن را به غذاهای فست فودی و یا سنتی خود اضافه کرده و از طعم و عطر آن لذت ببرید. نکته ای که در این باره وجود دارد این است که اضافه کردن پودر آویشن به غذا هیچ مشکل و عوارضی ایجاد نخواهد کرد. از این طریق علاوه بر خودتان، خانواده شما نیز به سادگی می توانند از فواید بی شمار آویشن استفاده کنند.

پودر آویشن

 خواص آویشن شامل موارد زیر است :

۱ ) بهبود سرماخوردگی و مشکلات مربوط به تنفس

آویشن می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی شود. همچنین آویشن توانایی بسیاری در بهبود سرفه دارد که یکی از علائم سرماخوردگی است. با توجه به مطالعه ای که انجام شده است آویشن نقش مهمی در درمان سرماخوردگی داشته و همچنین مصرف آویشن می تواند باعث بهبود ناراحتی های تنفسی شود.

۲) تقویت گوارش

آویشن به دلیل داشتن چربی های فرار می تواند از زیاد شدن گاز های زیان آور جلوگیری کرده و از این طریق به افزایش سلامت گوارش کمک می کند.

۳) بهبود التهاب

کارواکرول نوعی ماده ی شیمیایی است که در آویشن وجود دارد. با توجه به مطالعه ای که انجام شده است کارواکرول و تیمول توانایی این را دارند که در برابر التهابات ایستادگی کنند. همچنین روغن آویشن می تواند از نوعی آنزیم التهابی به نام COX_2 که سبب ایجاد بیماری های التهابی می شود، جلوگیری کند.

۴) کمک به درمان سرطان

آویشن مانع از ابتلا به سرطان ها به خصوص سرطان روده ی بزرگ می شود. علاوه بر این آویشن تاثیرات خوبی بر روی برخی سرطان ها مخصوصا سرطان سینه می‌گذارد.

۵) افزایش سلامت دهان و کمک به بهبود دندان پوسیده

روغن آویشن توانایی این را دارد که با آنتی بیوتیک ها مبارزه کرده و در بهبود عفونت های دهان و دندان کمک کند. استفاده از آویشن به عنوان شوینده ی دهان تاثیر زیادی بر افزایش سلامت دهان و دندان دارد. آویشن همچنین تاثیرات خوبی بر بوی بد دهان و ‌پوسیدگی دندان دارد.

۶)کاهش فشار خون بالا و میزان کلسترول

از آویشن می توانید برای بهبود فشار خون بالا کمک بگیرید. همچنین آویشن می تواند به تنظیم میزان کلسترول کمک کند.

7) تسکین مشکلات قاعدگی

با توجه به تحقیقی که در این زمینه انجام شده است آویشن قدرت زیادی در بهبود دل درد مربوط به قاعدگی دارد.

۸) تقویت سلامت پوست

روغن آویشن می تواند از عفونت های پوستی جلوگیری کند. همچنین این روغن باعث بهبود آکنه شده و زخم و بریدگی های پوست را بهبود می بخشد. روغن آویشن همچنین می تواند به بهتر شدن سوختگی کمک کرده و در کاهش علائم اگزما تاثیرگذار باشد.

۹) کمک به بهبود گلو درد

 آویشن دارای خاصیت ضد میکروبی است. همچنین وجود کارواکرول در آویشن باعث می شود که بتوان از آن به عنوان درمانی برای گلودرد استفاده کرد.

۱۰) جلوگیری از مسمومیت غذایی

آویشن می تواند مانع از خراب شدن غذا ها شده و سبب ضدعفونی شدن غذاهایی که میل کرده اید شود. استفاده از آویشن از مسمومیت غذایی جلوگیری کرده و همچنین مانع از تاثیرات منفی مسمومیت غذایی می شود.

۱۱) بهتر کردن خلق و خو

وجود کارواکرول در آویشن باعث بهتر شدن خلق و خو می شود. همچنین می تواند میزان دوپامین و سروتونین را افزایش داده و تاثیر زیادی در بهبود افسردگی داشته باشد.

علاوه بر فوایدی که در بالا نام بردیم آویشن ممکن است باعث تسکین و آرام شدن سر درد شده و همچنین برای مو بسیار مفید است. علاوه بر این ها همانطور که گفتیم نیاکان ما به فواید بی نظیر آویشن پی برده بودند و در موارد زیادی از آن استفاده می کردند. به عنوان نمونه در روزگاری که یخچال وجود نداشت، مردم مقداری آویشن به غذاهای خود اضافه می کردند تا از خراب شدن مواد غذایی جلوگیری کنند. شما هم می توانید به سادگی از این گیاه فوق العاده به صورت پودر شده یا... استفاده کرده و از فواید آن بهره ببرید.

شما کاربر عزیز می توانید روزانه با جستجوی عبارت "فارسی بیوتی" وارد سایت شوید، تا مستقیم و سریع تر به مطالب جدید سایت دسترسی داشته باشید. 😍
هانیه طهماسبی
هانیه طهماسبی دوشنبه 21 آذر 1401

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی