farsi beauty
قهوه

آیا خوردن قهوه صبح ناشتا ضرر دارد؟

سحر مرتضوی
سحر مرتضوی دوشنبه 10 بهمن 1401

با سلام آیا می شه قهوه رو به عنوان صبحانه جایگزین کرد و قبل یا بعدش چیزی به عنوان صبحانه نخورم؟

پاسخ
  • با مصرف قهوه، هیدروکلریک اسید که وظیفه ی سوزاندن غذا های خورده شده را بر عهده دارد ترشح می شود. با مصرف قهوه در زمانی که ناشتا هستید و چیزی نخورده اید به دلیل عدم وجود غذا در معده برای شما مشکلاتی همچون سوزش معده و سندرم روده تحریک پذیر ایجاد می کند که در نهایت موجب ایجاد زخم معده می شود.
  • با نوشیدن قهوه به صورت ناشتا اشتها کاهش می یابد در نتیجه ما کمتر صبحانه میل می کنیم. جالب است بدانید تولید سروتونین که وظیفه اش تاثیر بر حال خوب و جلوگیری از عصبی شدن و افسردگی است با خوردن صبحانه در ارتباط است. در واقع اگر شما به مقدار کافی صبحانه میل کنید حال روحی شما هم بهتر خواهد بود که با مصرف قهوه ممکن است میزان صبحانه کاهش یابد.
  • نوشیدن قهوه ناشتا و با شکم خالی سبب کاهش توان بدن برای متابولیسم بیشتر می شود زیرا با ایجاد نفخ و زخم معده هضم غذا را بسیار سخت می کند.
  • نوشیدن قهوه و چای به صورت ناشتا دارای عوارضی می باشد که در نهایت سبب کم آبی بدن می شود. قهوه ادرار آور است و تکرر ادرار در طولانی مدت سبب خشکی و بی آبی بدن می شود که از طراوت صورت هم می کاهد.
  • بدن به صورت طبیعی پس از بیدار شدن ماده ای به نام کورتیزول که سبب کاهش استرس و افزایش انرژی و شادابی می شود، تولید می کند. نوشیدن قهوه به صورت ناشتا در روند طبیعی بدن اثر دارد و انتشار کورتیزول را هم با تغییراتی روبرو می کند که در طولانی مدت اثر خود را نشان می دهد.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
فاطمه دیوسالار
فاطمه دیوسالار دوشنبه 10 بهمن 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی