farsi beauty
چاقی شکم

بهترین ورزش برای چربی شکمی چیست؟

شکوفه ستوده
شکوفه ستوده چهارشنبه 26 مهر 1402

سلام وقتتون بخیر میشه بگید چه ورزشایی برای چربی شکمی خوبه؟

پاسخ

سلام همراه عزیز.

ورزش هایی که می توان برای رفع چربی شکمی به سراغ آن ها بروید شامل موارد زیر می باشد:

  1. شنا کردن در آب
  2. پلانک: بر روی شکم برگردید و بر روی انگشت های پایتان قرار بگیرید. به این شکل که بدنتان کاملا صاف باشد. آرنجتان را روی زمین بگذارید و سرتان را رو به جلو قرار دهید. سی ثانیه در این وضعیت بمانید .
  3. کرانچ معکوس: بر روی زمین دراز بکشید و دست هایتان را کنار پهلوهایتان قرار دهید. به شکلی که زانوهایتان را خم کرده و کف پاهایتان بر روی زمین باشد. حالا پاها را بالا بیاورید. به صورتی که با زمین یک زاویه ی نود درجه ایجاد شود. پاهایتان را به حالت اولیه بازگردانید و این کار را چند بار تکرار کنید.
  4. دراز نشست: بیشتر افراد با این حرکت آشنایی دارند. بر روی زمین دراز بکشید و زانوهایتان را خم کنید. به شکلی که کف پاهایتان بر روی زمین باشد. حالا می توانید دستتان را پشت گوشتان بگذارید یا آن ها را به صورت ضربدری روی سینه هایتان قرار دهید. در این مرحله می بایست قفسه سینه و شانه هایتان را از روی زمین بلند کرده و به شکلی که بدنتان صاف باشد آن را به پاهایتان برسانید. سپس دوباره به حالت اولیه بازگشته و همین حرکت را تکرار کنید.
  5. اسکوات: برای این حرکت لازم است پاهایتان را به اندازه ی عرض شانه هایتان باز کرده و سپس سرتان را رو به جلو قرار داده و زانوهایتان را به اندازه ای که از بدنتات جلوتر نرود به سمت جلو خم کنید و سپس به اندازه ای که ران هایتان موازی زمین باشد پایین بیایید و دوباره به حالت اولیه باز گردید.
  6. کرانچ کج شکمی: در این نوع کرانچ که فشار زیاد تری به عضله های شکم و پهلو وارد می کند کافی است بر روی زمین دراز کشیده، دستتان را کنار گوشتان بگذارید و سپس شکم و سرتان را کمی از زمین بالا تر نگه دارید. حالا پای راستتان را خم کرده و آن را به سمت قفسه سینه تان ببرید. در همان حال شانه راستتان را به سمت چپ برده و باز به شکل اولیه باز گردید. سپس پای چپتان را به سینه تان را نزدیک کرده و سپس شانه سمت چپتان را به سمت راست هدایت کنید.
  7. کرانچ دوچرخه: کافی است دراز بکشید و سر و گردنتان را از روی زمین بلند کنید. دستانتان را هم، می توانید بر روی گوش هایتان و یا پهلویتان بگذارید. حالا لازم است پاهایتان را از روی زمین بلند کرده و به شکل دوچرخه تکان دهید. به صورتی که وقتی زانوی راستتان را به قفسه سینه تان نزدیک میکنید پای سمت چپتان دور شود. و برعکس.
  8. پلانک چرخشی: در این حرکت می بایست به سمت راست دراز کشیده و در حالی که ساعد سمت راستتان را بر روی زمین می گذارید پاهای خودتان را، روی هم بگذارید و بدنتان را به شکل کشیده از روی زمین بردارید. حالا می توانید دست چپ را از ناحیه ی خالی که درست شده رد کنید. حالا به حالت قبلی برگشته و این کار را تا ده بار ادامه دهید. و سپس به سراغ سمت بعدی بدن بروید.
  9. حرکت مرد عنکبوتی: بر روی شکم دراز کشیده و سپس به حالت پلانک در بیایید. در این مرحله زانوی سمت راست را به سمت زانوی دست راستتان نزدیک کنید. سپس به حالت اولیه برگشته و این کار را با پای چپ انجام دهید. توجه کنید که می بایست کمر را بدون حرکت نگه دارید.
  10. بالا آوردن ماهیچه سرینی بزرگ: ابتدا روی زمین دراز بکشید. سپس زانو هایتان را خم کنید و بدنتان را همزمان با اینکه عضله های باسنتان را منقبض کردید از زمین جدا کرده و بالا ببرید. این کار را تا جایی انجام دهید که شانه و زانو در یک جهت قرار بگیرند. سپس بدن را به حالت اولیه برگردانده و این کار را ادامه دهید.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
هانیه طهماسبی
هانیه طهماسبی چهارشنبه 26 مهر 1402
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی