farsi beauty

برای اسهال چی خوبه؟

مهسا ساعی
مهسا ساعی دوشنبه 26 دی 1401

سلام چه کار های می تونه به درمان سریع تر اسهال کمک کنه؟

پاسخ

یکی از شایع ترین اختلالات گوارشی اسهال می باشد که بیشتر در تابستان شایع است. اسهال به دلیل علائم مختلفی ایجاد می شود و می تواند خیلی خفیف یا حاد باشد. در ادامه مواردی که برای درمان اسهال مفید و خوب هستند، توضیح داده می شوند.

  • در زمان اسهال هیدراته نگه داشتن بدن بسیار مهم است. نوشیدنی های ورزشی و محلول های هیدراسیون را می توانید بدون نسخه تهیه کنید و در این زمان میل کنید. نوشابه و سایر نوشیدنی های گاز دار یا کافئین دار همچون قهوه برای اسهال خوب نیستند.
  • غذاهایی که دارای پروبیوتیک هستند برای حفظ سلامت روده ها و دستگاه گوارش بسیار توصیه می شوند. این غذاها شامل زیتون سبز، شکلات تلخ، خیارشور، نان خمیر ترش، ماست، کفیر، آب چغندر و پنیر کهنه و نرم می باشد. البته پروبیوتیک ها به شکل قرص و پودر هم موجود هستند.
  • نیاز است در این دوره به اندازه کافی غذا میل کنید تا دچار ضعف و مشکل نشوید. برخی غذا ها به درمان اسهال کمک می کنند. غذاهای که فیبر کمی دارند برای این دوره مناسب هستند. موز، پوره ی سیب، برنج سفید، نان تست، سوپ مرغ یا مرغ پخته ی بدون پوست، بلغور جو دوسر و سیب زمینی پخته شده برای این دوره مناسب هستند و به درمان اسهال کمک می کنند.
  • برخی از دارو ها هم در شرایطی که اسهال خفیف باشد می توانند به شما کمک کنند. می توانید این دارو ها را بدون نسخه هم دریافت کنید. داروی لوپرامید و بیسموت ساب سالیسیلات را می توانید برای درمان اسهال تهیه کنید و مصرف کنید. البته بهتر است برای مصرف این دارو ها حتما با پزشک مشورت کنید.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
فاطمه دیوسالار
فاطمه دیوسالار دوشنبه 26 دی 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی