farsi beauty

قهوه برای چه کسانی مضر است

علی محمدزاده
علی محمدزاده یکشنبه 25 دی 1401

سلام وقت بخیر.
نوشیدن قهوه برای چه افرادی ضرر دارد؟
ممنون میشم جواب بدید.

پاسخ

نوشیدن قهوه در کنار اینکه دارای فایده هایی برای بدن است، می تواند عوارض نیز داشته باشد. بسیاری از افراد از روی عادت و بدون اینکه توجهی به بدن خود داشته باشند دائما در حال نوشیدن قهوه هستند. اما افرادی که به مشکلات زیر دچارند نباید قهوه بنوشند.

افرادی که به کم خونی دچارند.

نوشیدن قهوه موجب جذب نشدن کلسیم و بدن می شود؛ به همین سبب افرادی که به کم خونی و پوکی استخوان دچارند باید در میزان مصرف قهوه دقت داشته باشند و به میزان کافی قهوه بنوشند.

افرادی که مشکل قلبی دارند.

در صورتی که در میزان نوشیدن قهوه خود تعادل داشته باشید، نوشیدن قهوه می تواند باعث بهتر شدن عملکرد قلب شما بشود. اما اگر در میزان نوشیدن قهوه زیاده روی کنید، به مرور زمان ممکن است که دچار حمله قلبی شوید. زیرا وارد شدن مقدار زیاد کافئین موجب افزایش ضربان قلب شما خواهد شد.

افرادی که مشکل اختلال در خواب دارند.

اختلال در خواب و یا بی خوابی از آن دسته مشکلاتی است که بیشتر افراد به آن دچارند. در صورتی که شما هم دچار این دست مشکلات هستید و خواب باکیفیتی ندارید، بهتر است که بعد از ساعت 6 عصر از مصرف قهوه خودداری کنید.

افرادی که مشکل معده دارند.

از آنجا که قهوه اسیدی است می تواند موجب تحریکات معده و سیستم گوارش بدن شود. بنابراین افرادی که به مشکلات معده از جمله:

دچارند باید از نوشیدن قهوه اجتناب کنند.

زنان باردار و مادران شیرده.

زنان باردار در دوران بارداری نمی توانند قهوه بنوشند، چرا که مصرف قهوه به دلیل داشتن کافئین می تواند منجر به رشد ناقص جنین و یا سقط جنین شود و علاوه بر آن از آنجا که کافئین میزان هورمون کورتیزول را افزایش می دهد، بنابراین فریند تخمک گذاری را مختل می کند.

عاوه بر آن مادران شیرده نیز در زمان شیردهی نمی توانند قهوه بنوشند چون کافئین موجود در قهوه از طریق شیر مادر به کودک انتقال می باید و از آنجا که بدن کودک نمی تواند آن مقدار کافئین را تحمل کند، در نتیجه کودک دچار بی خوابی و آشفتگی می شود.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
نرگس کاظمی
نرگس کاظمی یکشنبه 25 دی 1401
farsibeauty instagram page
پرسش و پاسخ

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی