farsi beauty

چرا پوست های خشک جوش میزنند؟

پگاه لطفی
پگاه لطفی شنبه 28 آبان 1401

سلام میخواستم بدونم چرا پوست های خشک جوش میزند؟

پاسخ

سلام دوست عزیز.

جوش های پوستی معمولاً در اثر عفونت باکتریایی ایجاد می شوند. شایع‌ترین باکتری‌های ایجادکننده کورک، استافیلوکوکوس اورئوس، که به نام استاف نیز شناخته می‌شود، و استرپتوکوک گروه A هستند. هر دوی این عفونت ها در صورت جدی شدن با آنتی بیوتیک قابل درمان هستند.

هنگامی که باکتری های معمولی روی سطح پوست به فولیکول های مو حمله می کنند، جوش ایجاد می شود. اینها ساختارهایی به شکل جوراب در پوست هستند که مو تولید می کنند. عفونت اغلب شامل گروهی از فولیکول ها می شود

هنگامی که فولیکول ها آسیب می بینند، باکتری ها می توانند در بافت مجاور رشد کنند. گاهی اوقات عفونت می تواند به جریان خون سرایت کند. این نادر است، اما زمانی که اتفاق می افتد می تواند باعث بیماری جدی به نام سپسیس شود.

 

به همین دلیل مهم است که بدانید چگونه جوش را درمان کنید و چه زمانی باید به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مراجعه کنید.

اغلب افراد این باور را دارند که پوست های چرب بیشتر جوش میزند در صورتی که پوست های خشک نیز درگیر جوش میشوند، و درمان آنها نیز بسیار سخت تر است.

البته به این نکته هم توجه کنید که قبل از درمان جوش باید پوست خشک را درمان کنید. برای درمان پوست های خشک انواع درمان ها مانند کرم ها و ماسک ها و... وجود دارد.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
شکوفه حشمتی
شکوفه حشمتی شنبه 28 آبان 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی