farsi beauty

آیا آویشن برای چربی خون خوب است؟

سمیه شیرازی
سمیه شیرازی جمعه 27 آبان 1401

سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم آویشن روی چربی خون تاثیر داره؟

پاسخ

سلام دوست عزیز.

محققان صربستانی در طی تحقیقات خود از عصاره آبی به دست آمده از آویشن وحشی در آزمایشاتی بر روی موش ها به این نتیجه رسیده اند، که آویشن باعث کاهش چربی خون می شود. آنها موش‌هایی که به چربی خون بالا مبتلا بودن را مورد آزمایش قرار داده و متوجه شده اند به روشی مشابه افراد پاسخ می‌دهند، پس ممکن است نتیجه ای مشابه برای انسان‌ها داشته باشد. با این وجود، برای اثبات کردن مهم بودن داده ها، آزمایشات بیشتری نیز باید صورت گیرد. 

عفونت های باکتریایی مواد غذایی

گروهی در مرکز مطالعات علوم دامی و دامپزشکی پرتغال، در طی مطالعات خود درباره فعالیت ضد میکروبی اسانس های استخراج شده از طیف وسیعی از گیاهان معطر، روغن آویشن را نیز مورد مطالعه قرار دادند. گزارش آنها در رابطه با روغن آویشن این بوده، که حتی در غلظت های پایین، این روغن پتانسیل یک نگهدارنده طبیعی محصولات غذایی را در برابر چندین باکتری متداول موجود در مواد غذایی دارد، که باعث بیماری می شوند.

یک دانشمند لهستانی روغن آویشن و روغن اسطوخودوس را نیز آزمایش کرده و آنها را مورد مشاهده قرار داده و به این نتیجه رسیده که روغن آویشن در برابر سویه‌های مقاوم باکتری‌های انتروکوک، اشریشیا و سودوموناسو.. تاثیر فراوان دارد.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
شکوفه حشمتی
شکوفه حشمتی جمعه 27 آبان 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی