farsi beauty
قهوه

آیا قهوه ضد افسردگی است

شیرین میرزایی
شیرین میرزایی یکشنبه 9 بهمن 1401

سلام آیا افرادی که شدیدا دچار حال روحی بد و افسردگی هستن می تونن با قهوه کمی حال روحی خودشون رو بهتر کنن؟

پاسخ
برای ویدئوهای بیشتر و جدیدتر، در کانال های زیر مارو فالو کنید

همیشه یک فنجان قهوه می تواند انرژی و کرختی بدن را از بین ببرد و ما را سر حال و پر انرژی سازد. علائم افسردگی که شامل مواردی همچون خستگی، بی حالی و کرختی می باشد با نوشیدن قهوه به میزان زیادی کاهش می یابد. بنابراین میان نوشیدن قهوه و رفع افسردگی یک رابطه ی مثبت وجود دارد.
بر اساس تحقیقاتی که بر روابط بین قهوه و افسردگی صورت گرفته با وجود اینکه قهوه می تواند علائم افسردگی را کاهش دهد اما این تاثیر مثبت دائمی نیست و در مدت زمان طولانی می تواند اثر منفی هم داشته باشد و خود علتی برای ایجاد افسردگی باشد. با توجه به بررسی ها مشخص شده قهوه سبب اختلال محرک های عصبی همچون گاما_آمینوبوتریک و دوپامین می شود. بی انگیزگی از شایع ترین عوارض اختلال در فعالیت دوپامین می باشد. کاهش گاما_آمینوبوتریک سبب بی قراری، اضطراب و پرخاشگری در فرد می شود. شخص در این زمان بیشتر خود را بررسی و نقد می کند. در نتیجه همانقدر که قهوه می تواند سبب بهتر شدن حس و حال شود و شادی و نشاط را به ما باز گرداند به همان میزان هم ممکن است علائم افسردگی را افزایش دهد.
اینکه آیا قهوه بر افسردگی تاثیر مثبت دارد یا منفی هنوز به طور قطعی اثبات نشده و آزمایشات گسترده ای همچنان بر این موضوع در حال انجام است.
اما موردی که می توان به طور قطعی گفت این است که تاثیر قهوه بر افسردگی به شخص بستگی دارد. در برخی افراد قهوه می تواند اثر مثبتی داشته باشد و در برخی افراد اثر منفی خواهد داشت. البته کنترل مصرف قهوه هم بسیار مهم می باشد و مصرف بیش از حد قهوه می تواند اثر منفی داشته باشد.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
فاطمه دیوسالار
فاطمه دیوسالار یکشنبه 9 بهمن 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی