farsi beauty
خوردن دارو

همه چیز درباره قرص فلوکستین 10 و20. چرا فلوکستین باید صبح مصرف شود؟

سحر محمدزاده
سحر محمدزاده سه شنبه 13 دی 1401

سلام.
چرا بهتر است که فلوکستین را صبح ها بخوریم؟

پاسخ

سلام دوست عزیز.

فلوکستین برای چیست؟

این روز ها افراد تا احساس ناراحتی می کنند از فلوکستین به عنوان شادی آور مصرف می کنند. فلوکستین یک داروی ضد افسردگی می باشد. این دارو مهار کننده جذب سرتونین توسط سلول های عصبی می باشند و موجب افزایش آن در مغز می شود که به افراد در درمان افسردگی و اضطرابشان کمک می کند. هنگامی که فرد از سرتونین پایینی برخوردار باشد دچار افسردگی و اضطراب می شود.

چرا فلوکستین باید صبح مصرف شود؟

معمولا فلوکستین در دوز های ۱۰ تا ۳۸۰ میلی گرم توسط پزشکان تجویز می شود که برای شروع از دوز کم و در طول زمان افزایش می دهند. مصرف هر نوع دارویی در یک زمان خاص موجب کارآیی بیشتر آن دارو می شود. اکثر داروهای ضد افسردگی چون عوارض جانبی دارند بهتر است که در صبح مصرف شوند و به خصوص فلوکستین چرا که مصرف آن در صبح موجب افزایش انرژی خواهد شد و فرد از حال بهتری در روز برخوردار می باشد.

چرا نباید قرص فلوکستین را شب بخوریم؟

اگر آن را در شب مصرف کنید دچار اختلال در خواب می شوید. معمولا افراد بعد از دو هفته مصرف کردن این قرص حالشان بهتر می شود اما افرادی هم بودند که تا بعد از یک ماه حالشان بهبود یافته است.

عوارض جانبی فلوکستین10 و فلوکستین20

 • اسهال
 • کم شدن قدرت بدنی
 • مشکلات پوستی
 • استرس و اضطراب
 • سوء هاضمه
 • حالت تهوع
 • خشکی دهان
 • خواب و خیال های غیرعادی
 • تعریق
 • گشاد شدن رگ های خونی
 • عصبی بودن
 • خواب آلودگی
 • خمیازه کشیدن
 • لرزش
 • سندروم آنفولانزا
 • بیخوابی
 • کاهش میل جنسی
 • اختلال در عملکرد جنسی
 • سینوزیت

مصرف قرص

قرص فلوکستین10 برای چه چیزی استفاده می شود؟

از قرص فلوکستین 10 برای افسردگی و درمان اختلال حواس استفاده می شود.

روش نگهداری فلوکستین 10 میلی گرم و فلوکستین 20 میلی گرم

در وهله اول توجه داشته باشید که تاریخ انقضا فلوکستین تمام نشده باشد. همچنین از قرار دادن قرص در دسترس کودکان خودداری کنید. لازم به ذکر است که قرص فلوکستین را در دمای اتاق قرار دهید و توجه داشته باشید که فلوکستین در رطوبت و حرارت قرار نگیرد.

اگر یادم رفت قرص فلوکستین بخورم باید چکار کنم؟

در صورتی که فراموش کردید فلوکستین را در زمان مقرر بخورید، می توانید در اولین فرصت آن را بخورید. اما در صورتی که به مصرف دوز بعدی فلوکستین نزدیک هستید نیاز نیست قرص بخورید و یا دوز مصرفی را دو برابر کنید.

فلوکستین برای لاغری

قرص فلوکستین سبب کاهش اشتها شده و میزان تمایل شما را به خوردن غذا کم می کند. در نتیجه می تواند برای لاغری و کاهش وزن بسیار مناسب باشد.

تمرکز سردرد

آیا فلوکستین سبب کاهش حافظه و یا عدم تمرکز می شود؟

با توجه به تحقیقات انجام شده مصرف فلوکستین سبب کاهش حافظه و یا عدم تمرکز نخواهد شد. در صورت بروز چنین مشکلاتی حتما با پزشک خود مشورت کنید.

آیا می توان بدون تجویز دکتر فلوکستین 10 و یا 20 میلی گرم مصرف کنیم؟

لازم به ذکر است که از مصرف بی رویه و خودسرانه فلوکستین خودداری کنید زیرا سبب بروز عوارض خواهد شد و سلامتی شما را به خطر خواهد انداخت. در نتیجه قبل از مصرف این قرص حتما با روانپزشک و یا دکتر تغذیه مشورت کنید.

آیا فلوکستین بهترین داروی رفع افسردگی است؟

به قطع نمی توان گفت که فلوکستین بهترین رفع افسردگی می باشد. چیزا بهترین قرص برای شما با توجه به شرایط و نیاز شما تعیین می شود.

در صورتی که پزشکتان برای درمان شما فلوکستین تجویز کردند، شما با گذشت 1 ماه متوجه نتایج و تاثیرات دارو خواهید شد.

همچنین لازم به ذکر است که انجمن روانشناسی آمریکا، قرص فلوکستین را به عنوان بهترین دارو برای درمان افسردگی معرفی کرده اند. علاوه بر آن بدانید که برای افزایش تاثیر دارو لازم است که از جلسات روان درمانی نیز استفاده کنید.

کرونا

فلوکستین برای درمان کرونا

با توجه به برخی نتایج و آزمایش های انجام شده، مصرف داروهای ضد افسردگی مانند فلووکسامین و فلوکستین می تواند تاثیراتی بر روی روند درمان بیماران کرونایی داشته باشد. به طوری که میزان وخیم بودن کسانی که از این دارو ها استفاده می کنند کمتر از کسانی است که از این دارو استفاده نمی کنند.

آیا فلوکستین سبب پوکی استخوان می شود؟

خیر هنوز هیچ اطلاعاتی در این زمینه، که فلوکستین سبب پ.کی استخوان می شود وجود ندارد.

آیا قرص فلوکستین 10 و فلوکستین 20 میلی گرم خواب آور است؟

به طور کل می توان گفت که مصرف فلوکستین می تواند میزان انرژی شما را افزایش دهد و از طرفی سبب بی خوابی شما شود. برای همین توصیه می شود که از خوردن فلوکستین در شب خودداری کنید. اما از آنجا که مصرف فلوکستین سبب کاهش اضطراب و استرس شما خواهد شد، در نتیجه می تواند کیفیت خواب شما را بهبود بخشد و کیفیت خواب شما را بالا ببرد.

جوش آکنه

درمان جوش و آکنه با فلوکستین

از آنجا که فلوکستین سبب کاهش استرس و اضطراب می شود می تواند برای درمان جوش و آکنه نیز مناسب باشد. همین امر موجب شده است که برخی از قرص های ضد افسردگی برای درمان جوش و آکنه نیز مفید باشند. اگر می خواهید از فلوکستین برای رفع جوش و آکنه استفاده کنید حتما با متخصص پوست و مو مشورت کنید.

آیا فلوکستین اعتیاد آور است؟

خیر. فلوکستین اعتیاد آور نبوده و نمی تواند تاثیری بر روی آزمایش شما بگذارد. اما ترک یهویی آمد موجب بروز سندرم ترک در شما خواهد شد. تنها لازم است که این قرص را با توجه به دستور پزشک مصرف کنید.

ترک شیشه و مواد مخدر با فلوکستین

مصرف فلوکستین برای تک مواد مخدر و شیشه بسیار مفید است و سبب می شود که میزان سروتونین بدن فرد معتاد تنظیم شود و فرد معتاد بتواند در خلق و خو خویش تعادل ایجاد کند.

آیا فلوکستین بهتر است یا دولوکستین؟

اینکه کدام یک از دارو ها برای شما بهتر است به تشخیص روان پزشک بستگی دارد زیرا برای تعیین دارو عواملی همچون علائم، سوابق پزشکی، شرایط و شدت بیماری بسیار مهم است.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
نرگس کاظمی
نرگس کاظمی دوشنبه 4 اردیبهشت 1402
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی