farsi beauty
شکم شش تکه و سیکس پک

آیا سیکس پک ضرر دارد ؟

امیر مرادی
امیر مرادی یکشنبه 2 بهمن 1401

سلام.
آیا داشتن سیکس پک ضرری برای بدن دارد؟
ممنون از سایت خوبتون

پاسخ

آقایان و بانوان در تلاشند که سیکس پک داشته باشند و برای بدست آوردن آن تمرینات ورزشی بسیاری انجام می دهند و از برنامه غذایی مناسب و رژیم غذایی های توصیه شده استفاده می کنند. در کنار اینها می تواند عوارضی نیز داشته باشد که به آن خواهیم پرداخت.

داشتن عضلات شش تکه به معنی داشتن تناسب اندام نیست.

داشتن سیکس پک هیچ کاربرد مثبتی برای شما ندارد و داشتن عضلات شش تکه تضمین کننده سلامتی شما نمی باشد. بسیاری از ورزشکارانی که سیکس پک ندارند از سلامت و تناسب اندام بیشتری برخوردارند.

خطر مصدومیت و احساس خستگی

از آنجا که برای داشتن سیکس پک مجبور به گرفتن رژیم غذایی هستید و نمی توانید به اندازه کافی غذا بخورید و علاوه بر آن به دلیل انجام تمرینات سخت و فشرده موجب می شود که عضلات شما دائما خسته باشد و انرژی شما کاهش یابد.

دچار شدن به وسواس فکری

از آنجا که دائما ذهن شما درگیر رسیدن به سیکس پک می باشد ممکن است که دچار وسواس فکری شوید و اختلالاتی در شما به وجود آید. لازم به ذکر است که داشتن سیکس پک به ژنتیک شما بستگی دارد و در صورت نرسیدن به عضلات شش تکه نباید رژیم های سخت را امتحان کنید چرا که می تواند سلامتی شما را به خطر بیاندازد.

رژیم غذایی را باید رعایت کنید.

برای اینکه بتوانید زودتر به نتیجه برسید باید رژیم غذایی داشته باشید و از آن پیروی کنید. به همین جهت باید از خوردن مواد غذایی زیر خودداری کنید.

  • نان و غلات
  • پاستا
  • میوه ها
  • شیرینی
  • فراورده های لبنی
  • دسر ها
  • بستنی
  • تنقلات

اختلال در زمان پریودی بانوان

به دلیل رژیم غذایی و تمرینات فشرده و کم شدن میزان چربی بدن زمان پریودی بانوان دچار اختلال شود و حتی ممکن است که پریودتان قطع شود.

فشار آمدن به عضلات شکمی

در صورتی که شما تمرینات سنگین را برای رسیدن به عضلات شش تکه امتحان کنید، موجب می شود که به عضلات شکمی شما فشار وارد شود و کشیده شود.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
نرگس کاظمی
نرگس کاظمی یکشنبه 2 بهمن 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی