farsi beauty
ماساژ

چطور زانو را ماساژ دهیم؟

شیلا صدیق
شیلا صدیق جمعه 19 اسفند 1401

سلام، اگه می شه یه روش برای ماساژ زانو بهم معرفی کنید تا بتونم این قسمت رو ماساژ بدم.

پاسخ

برای شروع ماساژ زانو از یک روغن همچون روغن زیتون یا روغن سیاه دانه استفاده کنید. پاها را روی کف زمین صاف بگذارید و با کمک پاشنه دستتان حرکت های رو به جلو و رو به عقب داشته باشید. سعی کنید فشار مناسبی اعمال کنید و از اندام های فوقانی نیرو بگیرید نه فقط بازو ها، تا دستتان خسته نشود. بازو ها در حین ماساژ کمی خم باشند بهتر است.

 

تکنیک های ماساژ زانو

  • ابتدا دست ها را مشت کنید و با ریتمی مناسب به جلوی ران ضرباتی وارد کنید. از بالای ران شروع و به سمت پایین حرکت کنید. سه بار این حرکت را انجام دهید و همراه آن سه نفس عمیق بکشید.
  • ابتدا پای راست خود را دراز کنید و با کمک پاشنه دست راست از بالای ران تا بالای زانو را مالش دهید. دستتان را دوباره بر روی نقطه ی شروع بگذارید و مالش را مجدد انجام دهید. پنج بار این حرکت را انجام دهید و این تکنیک را روی پای چپ تکرار کنید.
  • پاشنه دست خود را بر قسمت خارجی ران پا قرار دهید و تا بالای زانو و به سمت پایین ماساژ دهید. برای هر دو پا این کار را پنج بار تکرار کنید.
  • پاشنه دست خود را از در داخل ران قرار دهید و از سمت بالای ران تا پایین ماساژ دهید. ماساژ داخلی ران را پنج مرتبه انجام دهید.
  • بدون روغن یا لوسین با هر چهار انگشت دست به بافت دور زانو پنج مرتبه ضربه ی مالشی وارد کنید. این ضربه ها باید در تمامی قسمت زانو یعنی پایین، بالا، داخل و خارج زانو اعمال شود.
  • برای اتمام ماساژ زانو با کف دست از بالای ران شروع کنید و به سمت زانو ماساژ را ادامه دهید. بعد از این زانو را دور بزنید و تا بالا و ران ماساژ را انجام دهید. این ماساژ را سه بار انجام دهید و در حین کار سه مرتبه نفس عمیق بکشید. در انتهای ماساژ فشار وارد شده باید کم تا متوسط باشد.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
فاطمه دیوسالار
فاطمه دیوسالار جمعه 19 اسفند 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی