farsi beauty

چطور افسردگی را درمان کنیم ؟

شیرین مرادی
شیرین مرادی سه شنبه 13 دی 1401

سلام میشه راه رهایی از افسردگی رو بگید؟ من مدت زیادیه که درگیر این بیماریم و واقعا نمیدونم چطور می تونم از این روزای تاریک خلاص شم

پاسخ

سلام دوست عزیز .

افسردگی بیماری است که ممکن است هرکدام از ما در سال های مختلفی از زندگی مان به دلایل متفاوتی با آن روبه رو شویم. احتمالا در این مواقع آینده برایتان تاریک خواهد بود و گمان خواهید کرد که همیشه در همان حالت باقی خواهید ماند. اما نگران نباشید. افسردگی همراه همیشگی شما نخواهد بود. و شما می توانید از این دوره عبور کنید.

در صورتی که افسردگی شما شدید است، بهتر است به یک مشاور مراجعه کرده و همراه با آن ، نکات مهمی را رعایت کرده و کار هایی که لازم است را انجام دهید. و در صورتی که افسردگی شما خفیف است، کارهایی که در ادامه خواهیم گفت را انجام دهید. اول آنکه حتما ورزش کنید. فراموش نکنید که روزانه حتی زمان کمی را به ورزش اختصاص دهید. دوم آنکه به تغذیه خود اهمیت دهید. سبزیجات، میوه ها، روغن زیتون، ماهی سالمون و... را در سبد غذایی تان جای دهید. همچنین دقت کنید که به اندازه ی کافی خوابیده و صبح ها زود بیدار شوید. زیرا خواب می تواند تاثیر زیادی در این باره داشته باشد. علت به وجود آمدن افسردگی را پیدا کنید و سعی کنید آن را رفع کنید. شما همچنین می توانید از گیاهان دارویی مثل چای کوهی، جنسینگ، اسطوخودوس، بابونه و زعفران استفاده کنید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این گیاهان از گذشته برای درمان افسردگی استفاده شده و می توانند در درمان آن به شما کمک کنند. مدیتیشن نیز یکی از روش هایی است که ما آن را به شما پیشنهاد میکنیم. مدیتیشین می تواند تفکرات منفی و افسرده را از شما دور کند. علاوه بر مدیتیشین، یوگا نیز در این مورد بسیار تاثیرگذار است. نکته ی مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، انجام کارهای سرگرم کننده مثل نقاشی کشیدن، آشپزی و... است. خواندن کتاب هایی با موضوعات افسردگی و رهایی از افکار منفی و فیلم هایی از این قبیل می توانند بسیار کمک کننده باشند. سعی کنید افکار و احساساتتان را بنویسید و حتی اگر نیاز به گریه کردن داشتید، اشک بریزید . همچنین صحبت کردن با فردی مورد اعتماد و انجام کارهایی که به آن علاقه داشته اید نیز می تواند کمک کننده باشد. علاوه بر این ها، مصرف پروبیوتیک ها و ویتامین ها را فراموش نکنید.

در آخر نیز این جمله را به خاطر بسپارید که زندان نه مکان بلکه ذهنیت ما است. بنابر این افکار می توانند تاثیر زیادی در این باره داشته باشند. سعی کنید افکار منفی و افسرده را از خود دور کنید. و این نکته را فراموش نکنید که تنها کسی که می تواند بیش از همه به شما کمک کند، خودتان هستید.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
هانیه طهماسبی
هانیه طهماسبی سه شنبه 13 دی 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی