farsi beauty

زعفران چه تاثیری در پریودی دارد؟

شکوفه ستوده
شکوفه ستوده جمعه 27 آبان 1401

سلام میخواستم بدونم مصرف زعفران برای پریودی مفیده؟

پاسخ

سلام دوست عزیز.

زمانی که به زعفران فکر می‌کنید، ممکن است پریود اولین چیزی نباشد که به ذهنتان خطور می‌کند. ممکن است آن را به عنوان یک ماده گرانبها در غذاهای خاورمیانه، هندی یا مدیترانه ای مانند برنج زعفرانی یا پائلا بشناسید. و ممکن است بدانید که این رشته های زیبا می توانند یک پنی قیمت داشته باشند.

اما ممکن است ندانید که زعفران برای سلامت پریود نیز ارزشمند است و برخی از شایع ترین مشکلات پریود را تسکین می دهد. این گیاه قدرتمند به دقت در افراد مبتلا به سندرم پیش از قاعدگی (PMS) مورد مطالعه قرار گرفته است - اصطلاحی فراگیر برای مجموعه ای از علائم فیزیکی و احساسی که ممکن است در حوالی پریود شما اتفاق بیفتد. در حالی که بسیاری از علائم PMS ممکن است، زعفران برخی از دردسرسازترین آنها را برطرف می کند.

فواید زعفران برای پریود

1. زعفران تقویت کننده خلق و خوی پریود قدرتمند است

زعفران دارای ترکیبات گیاهی خاصی است که به طور طبیعی، مغز را تحت تاثیر قرار می دهد و خلق و خو را بهبود می بخشد. در مطالعات متعددی در رابطه با زعفران به این نتیجه رسیده اند که زعفران مانند داروهای افسردگی، برای تسکین علائم افسردگی، اما با خطر کمتر وابستگی بسیار مناسب است. در حالی که هدف مکمل‌ها هرگز نباید درمان، درمان، یا پیشگیری از هر بیماری، از جمله افسردگی، این تحقیق از استفاده تاریخی زعفران در فرهنگ ها به عنوان یک تقویت کننده خلق و خوی قوی خبر میدهد. محققان بر این باورند که زعفران با کمک به ساخت سروتونین که یک ماده شیمیایی شاد در مغز است، خلق و خوی دوره ترش را تسکین می دهد.

2. زعفران به کنترل هوس پریود کمک می کند

زعفران برای افرادی که سعی در مدیریت اشتهای خود و کاهش وزن دارند مورد مطالعه قرار گرفته است و نشان داده شده است که دارای خواص سیر کننده است که به کنترل اشتها کمک بسیاری می کند. در یک کارآزمایی بالینی تصادفی دوسوکور، کنترل شده با دارونما (نوع کارآزمایی مورد علاقه ما )، این گیاه به زنان سالم کمک کرد کمتر میان وعده بخورند، زعفران باعث میشود مدت طولانی تری احساس سیری کنید و حتی باعث کاهش وزن نیز میشود.

3. زعفران ممکن است دردهای پریود را تسکین دهد

نشان داده شده است که زعفران بر روی ماهیچه های صاف، که رحم نیز از آن ساخته شده است. اثر آرامش بخش دارد. زمانی که رحم منقبض میشود گرفتگی های پریود اتفاق می افتد و زعفران میتواند با آرام کردن این ماهیچه‌ها باعث کاهش درد پریودی شود.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
شکوفه حشمتی
شکوفه حشمتی جمعه 27 آبان 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی