farsi beauty
چاقی

آیا پفک چاق کننده است؟ کالری پفک و عوارض آن را بدانید!

سحر محمدزاده
سحر محمدزاده چهارشنبه 21 دی 1401

سلام من رژیم میگیرم و به شدت عاشق پفکم سوالم اینه که کالری پفک زیاده؟ درسته که میگن چاق کنندس؟

پاسخ

سلام همراه گرامی.

در پاسخ به سوال شما که آیا پفک چاق کننده است باید بگوییم که در هر ۱۰۰ گرم پفک ۵۰۰ گرم کالری وجود دارد. و این موضوع به این معنی است که پفک دارای کالری زیادی است و جزو خوراکی هایی است که نباید در رژیم غذایی تان باشد.

ارتباط بین پفک و لاغری

رابطه ی بین پفک و لاغری رابطه ای عکس است. پفک به علت داشتن نمک و افزودنی ها دشمن کاهش وزن می باشد. وجود نمک در پفک می تواند باعث شود شما مقدار زیادی از آن مصرف کرده و در نتیجه کالری بسیار زیادی وارد بدن شما شود. پفک چاق کننده است و در واقع هر چیزی که رژیم لاغری با آن مخالف است، مثل چربی زیاد، در پفک وجود دارد. بنابر این اگر قصد کاهش وزن دارید از پفک دوری کنید.

عوارض دیگر مصرف پفک

۱) پوسیده شدن دندان ها:

احتمالا تا به حال شنیده اید که دندان پزشک ها سفارش می کنند حتما بعد از مصرف پفک مسواک بزنید. دلیل این سفارش این است که باکتری هایی در پفک وجود دارد که می تواند باعث پوسیده شدن دندان ها شود. بنابر این مراقب این موضوع باشید.

۲) سوء تغذیه:

شاید این موضوع برایتان عجیب باشد اما درست است. یک رژیم غذایی سالم، رژیمی است که دارای سبزیجات، میوه ها، ویتامین ها و باقی مواد مورد نیاز بدن باشد و در صورتی که به جای این مواد غذایی از پفک استفاده شود و این موضوع ادامه پیدا کند با گذشت زمان می تواند باعث شود فرد دچار سوء تغذیه شده و همچنین در معرض بیماری هایی مثل کم خونی و پوکی استخوان قرار بگیرد.

۳) پوکی استخوان:

وجود نمک و سدیم زیاد در پفک می تواند باعث پوکی استخوان شود.

۴) احتباس آب در بدن:

وجود نمک زیاد در پفک سبب می شود نمک زیادی از طریق پفک به بدن وارد شود و کلیه ها نتوانند نمک اضافی را از بدن بیرون کنند و همین امر سبب حبس شدن آب در بدن می شود که باعث نفخ و تورم می شود.

آسیب به قلب و عروق

احتباس آب در بدن که قبل تر راجع به آن صحبت کردیم باعث می شود فشار زیادی به قلب وارد شده و سبب بالا رفتن فشار خون می شود.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
هانیه طهماسبی
هانیه طهماسبی جمعه 22 اردیبهشت 1402
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی