farsi beauty

چگونه از روغن نارگیل برای پوست صورت استفاده کنیم

ثنا میرزایی
ثنا میرزایی سه شنبه 13 دی 1401

روغن نارگیل برای پوست صورت خوب است؟ چطور می توانیم از این روغن برای بهبود وضعیت پوست استفاده کنیم؟

پاسخ

روغن نارگیل از نارگیل خام و پوسته آن به وجود آمده و استخراج شده است. این روغن حاوی اسید های چرب مغذی و مفید می باشد که سبب حفاظت از پوست، آبرسانی و رطوب رسانی می شود. اسید لوریک و لینولئیک اسید از مهم ترین اسید های چرب موجود در این روغن می باشند که هر کدام خواص زیادی برای پوست دارند. در ادامه شیوه و روش استفاده از روغن نارگیل برای مشکلات پوستی را به شما خواهیم گفت.


روغن نارگیل نرم کننده و آبرسان پوست صورت

با کمک این روغن می تواند پوست خود را مرطوب و نرم نگه دارید. قبل از خواب به عنوان یک مرطوب کننده و کرم شب از آن استفاده کنید و روغن نارگیل خالص را به پوستتان بزنید. پس از بیدار شدن از خواب پوستی نرم و هیدراته خواهید داشت و به مرور چین و چروک ها از بین خواهند رفت.استفاده از روغن نارگیل به عنوان ضد آفتاب

روغن نارگیل حاوی مقداری SPF می باشد و می تواند از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت کند. شاید نتوانید برای یک روز طولانی از روغن نارگیل به عنوان ضد آفتاب استفاده کنید اما برای یک پیاده روی کوتاه می تواند از پوستتان مراقبت کند.

 

روغن نارگیل به عنوان یک پاک کننده آرایشی

یکی از روش های استفاده از روغن نارگیل این است که از آن کمک بگیرید و آرایش صورتتان را با این روغن و یک تکه پنبه یا پد پاک کنید. برخی از پاک کننده های آرایشی سبب خشکی پوست می شوند اما روغن نارگیل نه تنها سبب خشکی پوست نمی شود بلکه رطوبت آن را به خوبی حفظ می کند. پس از پاک کردن آرایش با روغن نارگیل صورتتان را با آب گرم بشویید و با کمک حوله نرم آن را خشک کنید.


از روغن نارگیل برای رفع جوش و آکنه استفاده کنید

این روغن با داشتن خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی می تواند به درمان آکنه کمک کند. در حقیقت آکنه هم نوعی التهاب محسوب می شود که روغن نارگیل با چنین خواصی می تواند با کاهش و درمان آکنه و جوش کمک کند. همچنین اسید لوریک و اسید کاپریک که نیمی از اسید های چرب روغن نارگیل را تشکیل می دهند باکتری های مربوط به جوش و آکنه را نابود می سازند.


ترمیم زخم صورت با روغن نارگیل

از دیگر استفاده هایی که روغن نارگیل برای پوست صورت دارد کمک به درمان و ترمیم زخم های ایجاد شده بر روی پوست است. این روغن با افزایش سطح کلاژن که پروتئین مهمی برای بهبود زخم است به بهبود آنها کمک می کند. با روغن نارگیل محل زخم را به خوبی ماساژ دهید. این کار را به صورت مداوم انجام دهید تا نتیجه را ببینید.


روغن نارگیل به عنوان کرم دور چشم

با کمک مقدار خیلی کمی از روغن نارگیل می توانید زیر چشم خود را از تیرگی و چین و چروک نجات دهید. با ضربات ملایم روغن را در اطراف چشم پخش کنید و سعی کنید این ناحیه را ماساژ دهید. البته شما می تواند در نواحی اطراف چشم که دچار خشکی شده اند همچون بین ابرو ها و شقیقه ها هم از روغن نارگیل استفاده کنید.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
فاطمه دیوسالار
فاطمه دیوسالار سه شنبه 13 دی 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی