farsi beauty
عفونت واژن

آیا جوش شیرین برای درمان عفونت واژن خوب است ؟

فاطمه نیشابوری
فاطمه نیشابوری یکشنبه 7 اسفند 1401

سلام.
می خواستم بدونم که برای درمان عفونت واژن می توان از جوش شیرین استفاده کرد؟

پاسخ

بسیاری از بانوان معتقدند که برای درمان عفونت واژن می توان از جوش شیرین استفاده کرد و استفاده از این روش یک راه بی خطر است. اما لازم به ذکر است که شستن واژن برای طولانی مدت آن هم با استفاده از جوش شیرین می تواند عوارض بسیاری مانند بهم خوردن PH بدن و از بین رفتن باکتری های مفید بدن را به همراه داشته باشد و علاوه بر آن موجب بروز بسیاری از بیماری ها شود.

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن عفونت واژن برای کوتاه مدت می تواند مفید باشد و می تواند باکتری های بیماری زا را رفع کند.

جوش شیرین baking soda

از آنجا که جوش شیرین یک ماده قلیایی به شمار می رود، با افزایش PH می تواند تاثیرات خوبی بر روی عفونت های قارچی بگذارد. زیرا قارچ ها و مخمر ها در PH بالا رشد نمی کنند. برای قلیایی کردن محیط واژن کافیست که برای مدت زمان 15 تا 20 دقیقه در حمام جوش شیرین بنشینید.

در صورتی که قصد نشستن در لگن را دارید یک چهارم فنجان و در صورتی که قصد نشستن در وان را دارید 1 فنجان جوش شیرین را به آب اضافه کنید.

همچنین لازم است که برای درمان عفونت واژن با استفاده از این روش روزی 2 بار در حمام جوش شیرین قرار بگیرید تا علائمی همچون سوزش، ورم و خارش رفع شود.

عفونت واژن

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
نرگس کاظمی
نرگس کاظمی یکشنبه 7 اسفند 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی