farsi beauty

ایا روغن نارگیل برای مو خوبه

هانیه نیشابوری
هانیه نیشابوری پنجشنبه 15 دی 1401

با سلام روغن نارگیل چه خواصی داره و آیا برای مو و رشد بیشتر آن مفید است؟

پاسخ

روغن نارگیل از بهترین روغن های طبیعی برای موها می باشد. این روغن می تواند از موها در برابر حرارت مراقبت کند، موهای آسیب دیده و شکننده را ترمیم و تقویت کند، از ریزش مو جلوگیری کند و به رشد بیشتر موها کمک کند. روغن نارگیل سرشار از فايده و خواص برای موها می باشد که در ادامه در مورد خواص بی نظیر این روغن برای مو صحبت خواهیم کرد:

  • ریزش مو از عمده ترین مشکلاتی است که اغلب مردم با آن درگیر هستند. روغن نارگیل می تواند به کاهش ریزش مو کمک کند. می توانید روغن نارگیل را با مواد دیگری هم ترکیب کنید. برگ های مریم گلی را در روغن نارگیل بجوشانید و از آن برای کاهش ریزش مو استفاده کنید. همچنین استفاده از اسانس رزماری به همراه روغن نارگیل یک ترکیب قوی می باشد که از ریزش مو جلوگیری می کند.
  • روغن نارگیل اثر خنک کنندگی دارد و افرادی که کف سرشان عرق می کند با ماساژ این روغن بر ناحیه کف سر می توانند تعریق کف سر را کاهش دهد.
  • از دیگر خواص روغن نارگیل درمان شوره ی سر است. اسید های چرب موجود در روغن نارگیل سبب کاهش شوره سر می شوند. شما می توانید با استفاده ی مرتب از روغن نارگیل و ترکیب آن با روغن کرچک و آب ولرم شوره ی سر را درمان کنید. البته پس از استفاده از روغن کرچک حتما موهای خود را با شامپو بشویید.
  • روغن نارگیل می تواند به نجات موها از شپش کمک کند. تنها نیاز است موهای خود را خیس کنید و به همه ی قسمت های مو روغن نارگیل بزنید. پس از این کار با یک شانه ی دندانه ریز موها را شانه بکشید. این روغن می تواند شپش های نابالغ را نابود کند و حتی بهتر از شامپو های شیمیایی ضد شپش عمل می کند.
  • روغن نارگیل با حفظ رطوبت موها از شکنندگی آنها جلوگیری می کند و موهایتان را نرم و شاداب نگه می دارد.
  • روغن نارگیل با حفظ پروتئین موها از آسیب دیدن ساقه ی مو جلوگیری می کند. این روغن با در اختیار داشتن پروتئین های مورد نیاز مو و به اشتراک گذاشتن آن به موها تغذیه رسانی می کند.
  • بهترین درمان برای موخوره همیشه کوتاه کردن موهاست اما اگر میزان موخوره ها خیلی کم است بهتر است از روغن نارگیل کمک بگیرید. این روغن را با روغن بادام ترکیب کنید و موها را با آن ماساژ دهید.
  • نرمی، استحکام و درخشش مو با روغن نارگیل امکان پذیر است. روغن نارگیل حاوی مواد معدنی، اسید های چرب و ویتامین های زیادی است که به موها کمک می کند.
  • روغن نارگیل به موها حالت می دهد و همچنین می توانید با کمک این روغن گره های مو را باز کنید.
  • روغن نارگیل با اثر بر فولیکول های مو و تقویت آن سبب بلند شدن مو و افزایش رشد مو می شود.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
فاطمه دیوسالار
فاطمه دیوسالار پنجشنبه 15 دی 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی