farsi beauty
زانو درد

چگونه زانو درد را تسکین دهیم ؟

شیرین عزیزی
شیرین عزیزی چهارشنبه 16 فروردین 1402

سلام چجوری میتونم درد زانوهامو از بین ببرم؟

پاسخ

سلام و درود به شما مخاطبین ارجمند و گرامی، زانو درد ممکن است در اثر سبک زندگی نادرست و شیوه غلط فعالیت بدنی و یا مشکلات ارثی گریبانگیر افراد شود.

شما می توانید با درمان های خانگی زانو درد این مشکل را حل کرده و درد زانو را تسکین دهید.

در ابتدا فعالیت بدنی را فراموش نکنید، درمان زانو درد به کمک تمرینات تقویتی می تواند توسط فیزیوتراپیست موثر باشد، رژیم غذایی مناسب داشته باشید و وزن خود را کاهش دهید، کاهش وزن می تواند فشار را از روی پاهای شما که ملقب به قلب دوم بدن انسان است بردارد.

استفاده از رژیم غذایی مناسب فشار بیش از حد مفاصل را کاهش میده، رژیم غذایی شما باید حاوی فیبر، سبزیجات، گوشت، چربی ها و میوه باشد.

شما می توانید از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی نیز استفاده کنید، برای درمان زانو درد می توانید از استامینوفن، دیکلوفناک، ناپروکسن، فست ران، سلکسیب، ایبوپروفن، کورتیکواستروئید های داخلی مفصلی و هیالورونیک اسید داخل مفصلی استفاده کنید.

ماساژ درمانی را فراموش نکنید، درمان زانو درد با ماساژ به مدت زمان 10 دقیقه در هر مرتبه یا آروماتراپی برای تسکین درد زانو بسیار موثر است.

کمپرس یخ و کمپرس گرم می تواند زانو درد را کاهش دهد.

طب سوزنی و تای چی یکی دیگر از روش های کاهش درد زانو برای افراد می باشد، شما می توانید از شاهدانه و سرکه سیب نیز برای کاهش درد زانو استفاده کنید.

در هنگام زانو درد اصلاً پرش نداشته باشید، از وسایل کمکی استفاده کنید و با آنها راه بروید، کفش های طبی بپوشید، مفاصل خود را خم نکنید و در صورت عدم تسکین درد به پزشک مراجعه کنید.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
پویش تشکری
پویش تشکری چهارشنبه 16 فروردین 1402
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی