farsi beauty

درمان سریع لکنت زبان

علی محمدزاده
علی محمدزاده جمعه 16 دی 1401

سلام.
برای از بین بردن لکنت زبان چه باید کرد؟

پاسخ

لکنت نوعی اختلال گفتاری می باشد که سبب می شود فرد نتواند به راحتی و به سرعت کلامش را منعقد کند. برای د رمان لکنت برخی راه ها پیشنهاد شده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

روش های درمانی جدید و بروز

در برخی موارد استفاده از دستگاه مانیتور گفتار می تواند برای شما مفید باشد. عملکرد این دستگاه بدین صورت است که این نرم افزار صدای شما را تغییر داده و صدایتان را برای کسری از ثانیه به تاخیر میندازد. در واقع این دستگاه سبب می شود که سرعت حرف زدن شما کاهش یابد.

آهسته تر حرف بزنید.

یکی از راه هایی که به شما کمک بسیاری می کند این است که در هنگام صحبت کردن سرعت خود را پایین آورید و در مواقع لزوم چند نفس عمیق بکشید. چرا که اگر با سرعت کمتر و به آرامی حرف بزنید فرصت برای فکر کردن و کامل تر کلام را منعقد کردن وجود دارد و اینگونه کمتر دچار لکنت زبان خواهید شد.

ذهن آگاهی کنید.

ذهن آگاهی در واقع نوعی مدیتیشن می باشد که به شما کمک می کند که بتوانید ذهنتان را بر روی افکار و اعمال خود متمرکز کنید و علاوه بر آن به شما کمک می کند که آرام باشید و استرس و اضطراب را از خود دور کنید. لازم به ذکر است برای اینکه بدانید کدام نوع مدیتیشن می تواند تاثیر بیشتری بر روی شما داشته باشد، نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

با دیگران حرف بزنید و جمع قرار بگیرید.

گاهی اوفات با دوستان و یا اعضای خوانواده تان تماس بگیرید و با آنها صحبت کنید. صبوری آنها و نشستنشان پای حرفتان می تواند کمک زیادی به شما کند. همچنین می توانید در گروه ها و جمع هایی که افرادی مشابه شما در آن قرار دارد، قرار بگیرید. این کار می شود که احساس تنهایی نکنید.

صدایتان را ضبط کنید.

با ضبط کردن صدایتان میتوانید از میزان پیشرفتتان در هنگام صحبت کردن آگاه شوید. علاوه بر آن شما با گوش دادن به صدایتان می توانید متوجه ضعفتان شوید که در بیان کدام یک از کلمات دچار ضعف هستید. در صورتی که احساس می کنید گوش دادن به صدایتان برایتان موجب ناراحتی و یا اضطراب می شود، بهتر است که این روش را به آرامی در پیش بگیرید.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
نرگس کاظمی
نرگس کاظمی جمعه 16 دی 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی