farsi beauty

چگونه لکه روغن زیتون را از روی فرش پاک کنیم

پگاه صارمی
پگاه صارمی دوشنبه 12 دی 1401

با سلام چطور می تونم لکه روغنی ایجاد شده بر روی فرش رو پاک کنم؟

پاسخ

پاک کردن لکه روغن کمی سخت می باشد به ویژه زمانی که رنگ فرش روشن باشد. بهتر است پس از اینکه لکه ی روغنی ایجاد شد در اولین فرصت فرش را تمیز کنید. لکه های روغنی راحت به فرش می چسبند و ممکن است به دیگر نقاط فرش هم انتقال یابند پس سرعت عمل در پاکسازی آنها ضروری می باشد.

  • برای پاک کردن لکه ی روغنی یا روغن زیتون از روی فرش، در اولین فرصت لکه ی روغن زیتون ایجاد شده را با کمک دستمال یا پارچه بردارید. باقی مانده ی روغن بر روی فرش را با کمک کاردک یا چاقو از روی فرش پاک کنید. بعد از این مرحله می توانید از حلال های رنگی که در بازار موجود هستند استفاده کنید. این حلال ها سمی و شیمیایی هستند و در حین استفاده از آنها باید از دستکش استفاده کنید. یکی از موادی که می توانید برای پاک کردن لکه های روغنی اعم از روغن زیتون استفاده کنید پراکسید هیدروژن است. برای استفاده از آن یک قاشق غذاخوری از این محلول را با یک لیتر آب مخلوط کنید. این ترکیب را با کمک برس روی قسمت لک شده ی فرش بکشید. دقت داشته باشید که این محلول نباید زیاد بر روی فرش بماند زیرا سبب پوسیدگی و سفید شدن آن می شود. پس از پاک شدن لکه ی روغنی فرش را با آب گرم بشویید.
  • می توانید از جوش شیرین یا نشاسته ذرت کمک بگیرید و لکه روی فرش را پاک کنید. البته جوش شیرین و نشاسته ذرت تنها به شما در جذب لکه ی روغنی کمک می کنند. در ابتدا باید به مدت 15 دقیقه این ماده بر روی روی فرش بماند و بعد شما با یک مسواک یا برس می توانید بر روی لکه بکشید.
  • روش دیگری که می توانید با آن لکه ی روی فرش را پاک کنید مخلوط یک سطل آب و مایع ظرف شویی است. قسمت های چرب فرش را با کمک این محلول و یک برس بشویید.
  • ترکیب 50 میلی لیتر آمونیاک و 200 میلی لیتر آب گرم هم می تواند لکه ی چربی و روغن روی فرش را پاک کند. با کمک برس و این محلول بر روی لکه ی روغنی روی فرش بکشید و بعد از تمیز شدن فرش را آبکشی کنید تا از پوسیدگی و تخریب آن جلوگیری کنید.
  • خمیر اصلاح هم در پاک کردن لکه ی روغنی روی فرش بسیار مفید است و حتی بوی بد روغن را هم می تواند از بین ببرد.
  • الکل هم حلال روغن می باشد و لکه ی روغنی و روغن زیتون را پاک می کند. تنها نیاز است الکل را بر قسمت لک شده بریزید و بعد از مدتی این محل را با دقت بشویید. همچنین الکل بوی بد روغن را هم از بین می برد. 

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
فاطمه دیوسالار
فاطمه دیوسالار دوشنبه 12 دی 1401
farsibeauty instagram page

فروردین ماهی

اردیبهشت ماهی

خرداد ماهی

تیر ماهی

مرداد ماهی

شهریور ماهی

مهر ماهی

آبان ماهی

آذر ماهی

دی ماهی

بهمن ماهی

اسفند ماهی