farsi beauty

خواص جوانه گندم و مضرات آن برای سلامتی

جوانه گندم

در مورد جوانه گندم بدانید

جوانه گندم بخش بسیار کوچکی از مغز گندم را تشکیل می دهد و 25 درصد از وزن کل هسته گندم را در بر می گیرد.

با اینکه این جوانه بسیار کوچک و ریز است اما خواص بسیار جالبی برای بدن و ارگان های داخلی دارد.

به طور کلی اضافه کردن جوانه گندم به برنامه غذایی یکی از روش های عالی برای برخی اختلالات، مشکلات و بیماری های بدن می باشد.

جوانه گندم

خواص جوانه گندم برای بدن

1. تضمین سلامت قلب

مطالعات ما نشان می دهد مصرف جوانه گندم در طول هفته و در رژیم غذایی و به خصوص تحرک و ورزش کردن در کنار آن بسیاری از مشکلات عروق و قلب را کاهش می دهند و می تواند عملکرد قلبی را بهبود ببخشد.

2. جلوگیری از سرطان های مزمن

اضافه کردن جوانه گندم به برخی از غذاها می تواند اثرات مثبتی را روی سرطان های خاص مانند سرطان تخمدان داشته باشد، تحقیقات ما نشان می دهد افرادی که از جوانه گندم استفاده می کنند ماکروفاژ های بیشتری در بدنشان تولید و سلول های طبیعی قلبی آن ها می توانند رشد بیشتری کنند که این امر می تواند تومورها و سلول های سرطانی را از بین ببرد.

3. تقویت سیستم ایمنی

جوانه گندم عملکرد مثبتی را روی سیستم ایمنی بدن نشان داده است، تحقیقات ما ثابت کرده جوانه گندم می تواند فعالیت آنتی اکسیدانی سیستم ایمنی را افزایش دهد و با رادیکال های آزاد و همچنین میکروارگانیسم های بیماری زا مقابله کند.

4. کاهش کلسترول LDL

کلسترول ال دی ال یا کلسترول بد در رگ ها رسوب یا اکسید می شود و شریان خونی را آلوده می کند، یکی از دلایل عمده سکته قلبی بالا رفتن ال دی ال در بدن می باشد، مصرف جوانه گندم با میزان فیبر قابل توجهی که دارد سطح کلسترول خون را به وسیله اکتاواسانول کاهش می دهد و همچنین موجب دفع اثرات منفی اسید های چرب امگا 6 می شود.

جوانه گندم

5. افزایش عملکرد جسمی و فیزیکی

گندم و جوانه آن دارای مقادیر بالایی از اکتاواسانول هستند که می تواند عملکرد تولید انرژی درون بدن را به طور چشمگیری افزایش دهد، مصرف جوانه گندم برای افراد می تواند انرژی فیزیکی بالایی را به دنبال داشته باشد.

6. تضمین سلامت عضلات بدن

یکی از مواد غذایی مورد نیاز برای ورزشکاران و افرادی که به دنبال تقویت عضلات خود می باشند، جوانه گندم است زیرا می تواند وظایف پروتئینی را در بدن به خوبی انجام دهد و سطح انرژی را تنظیم کند .

7. مبارزه با دیابت

اسید فولیک به خوبی در جوانه گندم یافت می شود و با استفاده از اسید فولیک شما می توانید سطح هموسیستئین را در بدن کاهش دهید و شرایط خطرناک را که زمینه ساز دیابت است از بین ببرید همچنین به بهبود متابولیسم سلولی در بدن کمک می کند، از ترکیبات مفید در جوانه گندم می توانیم به ویتامین های گروه B اشاره کنیم همچنین وجود تیامین، فولات و همچنین نیاسین می تواند موجب بهبود متابولیسم سلولی شود.

8. ضد پیری و مشکلات پوستی

تحقیقات نشان می دهد مصرف جوانه گندم اثرات چشمگیری را روی پوست صورت و بدن دارد و بنابراین اگر دچار مشکلات پوستی و بیماری پوستی هستید حتماً جوانه گندم را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

9. ضد ریزش مو

مصرف جوانه گندم می تواند موجب کاهش ریزش موهای سر و نازک شدن تارهای موی سر شود بنابراین با مصرف این ماده مشکلات موهای سر را کاهش دهید.

جوانه گندم

مضرات جوانه گندم

متاسفانه جوانه گندم در کنار تمام خواص نام برده کالری بالا و گلوتن دارد، افرادی که بیماری سلیاک دارند یا به گلوتن حساس هستند نباید از این ماده استفاده کنند، همچنین اگر دچار اضافه وزن و چاقی هستید مصرف جوانه گندم گزینه مناسبی برای شما نیست زیرا موجب چاقی و افزایش وزن بیشتر شما می شود.

در آخر

اگر نسبت به گلوتن و وزن یا شاخص توده بدنی خود حساس نیستید و مشکلی ندارید حتما این ماده مقوی و موثر بر اندام های بدن را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

شما کاربر عزیز می توانید روزانه با جستجوی عبارت "فارسی بیوتی" وارد سایت شوید، تا مستقیم و سریع تر به مطالب جدید سایت دسترسی داشته باشید. 😍
شکوفه حشمتی

شکوفه حشمتی

نویسنده این مطلب

372 مطلب