farsi beauty

اصول پیاده روی صحیح و تأثیر آن بر لاغری شکم و پهلو و نکات کلیدی برای گرفتن نتیجه بهتر

پیاده روی

نحوه صحیح پیاده روی برای لاغری شکم و پهلو

اگر فکر کنید که با اضافه وزن و چاقی فقط ظاهرتان دچار مشکل می شود سخت در اشتباهید چاقی به مرور زمان باعث دیابت، سرطان و نارسایی قلبی می شود. برای سوزاندن چربی می توان ورزش های هوازی از جمله پیاده روی را انجام داد.

چگونگی انجام پیاده روی

برای پیاده روی نیاز به لباس و کفش مناسب دارید بهتر است کفش هایی انتخاب کنید که فقط به یک نقطه فشار وارد نکند لباستان هم باید راحت باشد تا هنگام عرق کردن به بدنتان نچسبد.

مراحل پیاده روی

با سرعت اهسته شروع کنید تا بدنتان گرم شود سپس سرعت تان را بیشتر و بیشتر کنید، نفس کشیدنتان طوری باشد که دم و بازدم داشته باشید‌ اگر حس کردید ضربان قلب تان پایین آمد سرعت خود را بیشتر کنید.

چگونه هنگام پیاده روی چربی بیشتری بسوزانیم

اگر خیلی آهسته بروید و ضربان قلب بالا نرود چربی سوزی رخ نمی دهد پس بهتر است سرعت را تنظیم کنید و مدت زمان پیاده روی را طولانی تر کنید.

برای لاغری شکم و پهلو با چه سرعتی پیاده روی کنیم

بهتر است رو سرعت متوسط تمرکز کنید سرعت زیاد هم خوب نیست باعث سوزاندن کربوهیدرات بدن می شود که برای کاهش وزن خوب نیست آنقدر خسته نشوید که نتوانید صحبت کنید طوری پیاده روی کنید که صحبت کردن برایتان آسان باشد.

به جای اینکه سرکار با همکار خود صحبت کنید او را دعوت ب قدم زدن بکنید تا پیاده روی را هم کنار صحبت کردن داشته باشید، اگر در خانه سگ دارید می توانید زمان معینی تعیین کنید تا هررور باهم پیاده روی کنید، پیاده به محل کار خود بروید یا ماشین را دورتر پارک کنید تا قدم بزنید، مسیر را برای خود زیاد تکراری نکنید؛ مسیر های متفاوتی را انتخاب کنید اینطوری برای مغز هم بهتر است باعث می شود دچار آلزایمر نشوید.

پیاده روی در مسیر طولانی راهکار خوبی برای افزایش شدت آن است به سوزاندن چربی کمک زیادی می کند، هنگام پیاده روی سرعت خود را کم و زیاد کنید برای خودتان زمان مشخصی انتخاب کنید تا با سرعت بروید و دوباره زمان مشخصی انتخاب کنید و آرام بروید‌.

پیاده روی

پیاده روی در سربالایی یا پلکان

جاده های شیب دار یا تنظیم کردن تردمیل روی حالت شیب دار به پاهایتان فشار وارد می کنید نیار نیست با سرعت بروید آهسته ام بروید فشار را کاملا حس می کنید.

استفاده ترکیبی از تکنیک ها

روز اول برای خود سرعت آهسته و مکانی طولانی تر انتخاب کنید، روز دوم سرعت زیاد و مکانی کوتاه تر انتخاب کنید، روز سوم ترکیب آهسته و سرعتی را انتخاب کنید؛ به همین ترتیب اینکار را ادامه دهید.

پیاده روی غیر از لاغری مزایا های دیگری هم دارد از جمله جلوگیری از ضعف عضلات، حس خوبی که دریافت می کنید باعث می شود از نظر روحی هم شرایط خوبی بریتان برقرار شود، حفظ وزن پس از لاغری تا دوباره وزنتان برنگردد.

تاثیر پیاده روی بر لاغری شکم

برای سالم ماندن بدن باید همیشه در برنامه های خود پیاده روی را قرار دهید؛ علاوه بر اینکه به طول عمرتان کمک می کند به حفظ سلامتی و دور ماندن از بیماری ها هم نیز کمک می کند، کم هزینه و کم خطر هم است. کالری هر فرد بستگی به ژن، جنسیت و وزن بستگی دارد برای لاغری شکم و پهلو باید از کالری دریافتی، کالری بیشتری بسوزانیم اگر راهکار هایی را کف گفتیم رعایت کنید هر ۱ کیلومتر می توانید ۱۰۰ کالری بسوزانید برای سوزاندن کالری و شدت بیشتر پیاده روی همانطور که گفتیم شیب را انتخاب کنید اما اگر زانو درد دارید تحت هیچ شرایط شیب و سرعت بالا را برای پیاده انتخاب نکنید‌. غذایتان را باید بخورید میپرسید چرا به این دلیل که وقتی کالری دریافتی کم می شود بدن علاوه بر چربی عضله ام می سوراند و این اصلا برای بدن درست و مفید نیست پس ورزش از جمله پیاده روی می تواند این قضیه را حل کند. علاوه بر همه این داستان هایی که گفته شد پیاده روی می تواند خلق و خویتان را بهتر کند؛ احساس افسردگی،خستگی کاذب و استرس را کاهش می دهد این عادت سالم را ادامه دهید تا همیشه خلق و خوی و بدن سالمی داشته باشید.

حالت نرما پیاده روی در هفته ۱۵۰ دقیقه است . بهترین زمان هم برای انجام اینکار دوساعت بعد از خوردن وعده غذاییتان است.

در یک پیاده روی تند ۳۰ دقیقه زمان لازم است برای چربی سوزی ۱۰۰تا ۳۰۰ کالری بسوزانید البته همه این چربی سوزی و کالری ها بستگی به وزنتان دارد، بهترین روش چربی سوزی در پیاده روی ۳۰دقیقه بدون وقفه است. ضربان قلبتان به ۵۰ تا ۷۰ برسد، ۵دقیقه سرعتتان را کم کنید ۱۰ دقیقه با سرعت زیاد بروید دوباره ۵ دقیقه سرعتتان را کم کنید و سپس ۱۰ دقیقه با سرعت زیاد این کار را تا ۳۰ دقیقه ادامه دهید.

مسافتی برای خود در نظر بگیرید اگر مسافت ۱/۵ کیلومتر را برای خود در نظر بگیرید اگر ۲۰ دقیقه طول کشید، یعنی سرعتتان ۳/۵ کیلومتر در ساعت است اگر ۱۵ دقیقه طول کشید یعنی سرعت شما ۴ کیلومتر بر ساعت است.

پیاده روی

چند بار در هفته پیاده روی کنیم

بهتر است در هفته ۴تا۶ جلسه پیاده روی کنید ، افراد مبتدی ۲۰تا ۳۰ دقیقه ولی افراد باتجربه تا ۴۵ تا ۶۰ دقیقه می توانند پیاده روی کنند برای لاغری ام ۱۰ دقیقه پیاده روی روی ماسه کافی است .  راه رفتن روی ماسه خیلی بیشتر از آسفالت انرژی می برد  اما اگر زمان کافی برای پیاده روی را ندارید می توانید ۱۰ دقیقه تند پیاده روی کنید. هنگام ورزش نبض خود را بگیرید و ضربان قلبتان را کنترل کنید اینکار را با برنامه های ورزشی گوشی یا ساعت های هوشمند هم می توانید کنترل کنید . خانم ها هورمون استروژن و آقایان تستوسترون بیشتری دارند. هورمون استروژن از رشد عضله جلوگیری می کند به همین خاطر خانم ها چربی بیشتری دارند.

پیاده روی یک تمرین هوازی برای قلب و عروق است اکثر بزرگسالانی ام که دچار اضافه وزن نیستند برای سلامتی قلبشان می توانند از پیاده روی با سرعت متوسط استفاده کنند. زمان پیاده روی را به مرور اضافه کنید، سرعتتان را به مرور بیشتر کنید، مسافت را طولانی تر و طولانی تر کنید، سطح شیب دار را به برنامه ی خود اضافه کنید، از میله هایی که حمل کننده است می توانید استفاده کنید . هنگام پیاده روی حتما از آب استفاده کنید، آب خوردن، هم باعث چربی سوزی و هم باعث انرژی می شود.

فواید پیاده روی منظم

  • کاهش کلسترول
  • کاهش فشارخون
  • تناسب اندام
  • تقویت عضلات
  • جلوگیری از پوکی استخوان
  • جلوگیری از افسردگی

برنامه صحیح پیاده روی

قبل از پیاده روی حتما گرم کنید و بعد از اینکه حس کردید بدنتان گرم شده است سریع گام بردارید و پس از آن بدن خود را سرد کنید تا دچار بدن درد نشوید. معمولا برای تنظیم قند و چربی پیاده روی صبح را پیشنهاد می دهیم ولی برای تناسب اندام غروب بهتر است.

نکته : هرزمانی که بخواهید می توانید پیاده روی کنید هیچ مانعی وجود ندارد.

پیاده روی

اشتباهات رایج در پیاده روی

عجله نکنید، شدت پیاده روی را آنقدر زیاد نکنید تا از نفس بیفتید‌، تغییر های شدید و یهویی در مسیر راه رفتن ایجاد نکنید، همیشه مسافت طولانی را انتخاب نکنید برای شوک به بدن ‌مسیر کوتاه را هم در پیاده روی خود قرار دهید، اگر وسط پیاده روی نتوانستید ادامه دهید بیخیال شوید ‌‌برای خود فشار نیاورید، همیشه در مسیر ثابت پیاده روی نکنید مسیر تکراری باعث آلزایمر می شود، حتما قبل از‌ پیاده روی گرم کنید و بعد از پیاده روی سرد کنید، با وزنه پیاده روی نکنید، پیاده روی کل بدن را لاغر می کند.

جلوگیری از لاغری صورت هنگام پیاده روی

آب هویج و نارگیل را صبح ها بخورید، روزانه ۶ لیوان آب بخورید، هنگام پیاده روی زیاد صحبت نکنید، بعد از ناهار شیر موز و فندق و کشمش استفاده کنید، از بالش بلند و نامناسب استفاده نکنید.

آموزش فتوشاپ

آموزش جامع و حرفه‌ای فتوشاپ 2022

کلیک کن ویدیو معرفی دوره رو ببین..
00 روز
00 ساعت
00 دقیقه
00 ثانیه
1,200,000 900,000 تومان مشاهده و خرید
سوگند اسحاقی

سوگند اسحاقی

نویسنده این مطلب

50 مطلب