farsi beauty

درمان های گیاهی عفونت واژن ؛ انواع عفونت واژن، علائم و درمان آن

عفونت واژن

عفونت واژن یک بیماری شایع در بین بانوان می باشد که ناشی از التهاب در ناحیه تناسلی است و این التهاب و عفونت در اثر میکروارگانیسم ها به وجود می آید، تشخیص و درمان این نوع بیماری در حیطه تخصصی پزشک زنان و زایمان و ماما قرار دارد.

انواع عفونت واژن

1. عفونت باکتریایی (واژینوز باکتریال)

 در اثر رشد بیش از حد باکتری در واژن به وجود می آید.

2. عفونت قارچی (تریکوموناس واژینیت)

عفونتی مخمری است که توسط برخی از قارچ ها در واژن پدید می آید.

3. عفونت انگلی (کاندیدیازیس)

 ناشی از نوعی انگل پرتوزا و مرتبط به روابط جنسی می باشد.

عفونت واژن

 علت عفونت واژن در زنان چیست؟

عفونت واژن در بانوان می تواند علت های مختلفی داشته باشد، برخی از دلایل مانند: بروز استرس، دیابت کنترل نشده، استفاده از کورتون به صورت مکرر، استفاده از داروهای ضد بارداری، مصرف داروهای پر از استروژن، افزایش ph در واژن، لباس زیر تنگ و چسبناک، بافت آسیب دیده واژن، عدم رعایت بهداشت شخصی، زخم های واژن، استفاده مکرر از تامپون همچنین می تواند برای پوشیدن مدت زمان طولانی لباس زیر و عدم تعویض آن نیز باشد.

سن بروز عفونت واژن در بانوان به چه صورت است معمولا عفونت واژن در بانوان در طی دوره های خاصی مانند دوره نوجوانی، دوره بارداری و دوره قاعدگی به دلیل کم شدن و همچنین کاهش اسیدیته واژن می باشد.

در چه افرادی عفونت واژن ممکن است رخ دهد؟

معمولاً در گروه های زیر عفونت واژن گزارش شده است:

 • در افرادی که باردار هستند
 • در افرادی که دچار یائسگی شدند
 • افرادی که دچار بی اختیاری در ادرار هستند
 • برخی افراد بیمار
 • اشخاصی که برخی داروها را مانند کورتون و داروهای استروژن مصرف می کنند

عفونت واژن

علائم عفونت واژن به چه صورت است؟

عفونت واژن مانند دیگر بیماری ها علائم و نشانه هایی را به همراه دارد از شایع ترین نشانه های عفونت واژن می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

 • افزایش ترشحات بیش از اندازه
 • خارش شدید
 • قرمزی واژن
 • درد
 • سوزش هنگام ادرار
 • ترشح به همراه بوی ماهی
 • اختلال در خواب افراد
 • چسبندگی دهانه واژن

چه هنگام به پزشک مراجعه کنیم؟

هنگامی که ترشحات شما و علائم گفته شده بیش از یک هفته ادامه دار باشد، هنگامی که ترشحات دائمی و غیر طبیعی باشد، هنگامی که در حین نزدیکی جنسی درد شدید را احساس کنید، هنگامی که فرد دچار بیماری واژن و مشکلات لگن باشد و هنگامی که علائم شدید در حین قاعدگی وجود داشته باشد.

عفونت واژن

درمان های گیاهی برای عفونت واژن

استفاده از پونه کوهی و عسل

برای درمان گیاهی عفونت واژن روش های زیادی وجود دارد، از این روش های معروف مصرف پونه کوهی به همراه عسل است. این جوشانده تمامی عفونت های بدن و واژن را به صورت سریع خارج می‌کند و مانند یک آنتی بیوتیک عمل خواهد کرد.

استفاده از عسل و سیاه دانه

مصرف دانه عسل و سیاه دانه به صورت ناشتا می تواند تمامی عفونت های بدن را از بدن خارج کرده و ترکیب موثری برای درمان عفونت واژن باشد.

استفاده از شلغم و عسل

اگر شلغم و عسل را با هم مخلوط کرده و مصرف کنید علاوه بر عفونت واژن می توانید عفونت های قفسه سینه، گلو و دیگر قسمت‌های بدن را نیز درمان کنید.

مصرف عرق گیاهی عفونت

عرق عفونت یک عرق تهیه شده است از 200 نوع گیاه برای درمان عفونت در تمامی نقاط بدن استفاده می شود می توانید این عرق را مصرف کنید و شاهد تاثیرات آن باشید.

استفاده از عنبر نساران

عنبر نسا یا مدفوع الاغ یکی دیگر از راه های درمان برای عفونت در نقاط بدن می باشد، شما می توانید بخار یا دود این ماده را استشمام کرده و یا در نزدیکی ناحیه تناسلی خود نگه دارید تا دود این ماده عفونت را از بدن شما مانند یک مکش قوی خارج کند.

استفاده از آب جعفری

آب جعفری له شده نیز می تواند در روند سلامت دستگاه تناسلی شما موثر باشد.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
شکوفه حشمتی

شکوفه حشمتی

نویسنده این مطلب

487 مطلب