farsi beauty

عوارض و معایب تاتو و قاب ابرو

تاتو و قاب ابرو

یکی از روش های هاشور ابرو، قاب ابرو می باشد که مناسب افرادی است که ابرو های کامل و پر پشت ندارند یا ابرو های آنها قاب مناسبی ندارد و قرینه نمی باشد. در چنین مواقعی خانم ها یا با استفاده از هاشور و تاتو برای قاب ابرو استفاده می کنند یا با استفاده از مداد ابرو، قاب ابرو را می کشند. البته لازم به ذکر است که استفاده مکرر از مداد ابرو در وهله اول باعث آسیب رساندن به تنه ابرو و پس از گذشت مدتی باعث آسیب رساندن به ریشه ابرو و در نهایت باعث ریزش ابرو می شود.

برای اینکه قاب ابرو داشته باشید از تاتو کردن بپرهیزید زیرا قاب ابرو باعث به وجود آمدن گوشت اضافه، تغییر رنگ پوست، انتقال بیماری های عفونی مانند ایدز، هپاتیت و... می شود. در ادامه مقاله قصد داریم به عوارض قاب ابرو بپردازیم.

 

تاتو و قاب ابرو

 

عوارض قاب ابرو با تاتو

مورد تهاجم قرار گرفتن سد دفاعی پوست

از آنجایی که پوست اولین سد دفاعی بدن می باشد، با وارد شدن سوزن تاتو به داخل پوست می تواند مورد تهاجم قرار بگیرد، زیرا با نفوذ سوزن تاتو به سد دفاعی بدن می تواند عوامل میکروبی را نیز وارد بدن کند. در نتیجه افرادی که مشکل نقص سیستم ایمنی بدن دارند نباید از تاتو برای قاب ابرو استفاده کنند زیرا تاتو باعث تحریک واکنش های ایمنی بدن می شود و می تواند سلول های پوستی را ملتهب کند.

 

تاتو و قاب ابرو

 

به وجود آمدن مشکلات پوستی

از آنجایی که بیشتر رنگ های تاتو از مرکب ساخته شده اند، در اطراف قسمت هایی که تاتو انجام شده است ضایعه های گرانولوما به وجود خواهد آمد که منشا سلول های ماکروفاژ یا گلبول های سفید بیگانه خوار می باشد. این سلول ها، مخصوصا زمانی که رنگ تاتو حاوی رنگ قرمز باشد، سعی می کنند تا رنگ تاتو را ببلعند و آن را از بین ببرند.علاوه بر آن امکان این وجود دارد که در محل  انجام تاتو، کلوئید یا همان گوشت اضافه در محل زخم به وجود آید.

حساسیت های پوستی

رنگ ابرو به خصوص رنگ قرمز که برای تاتو استفاده می شود، می تواند باعث به وجود آمدن حساسیت های پوستی شود در چنین شرایطی پوست قرمز رنگ می شود و باعث خارش می شود. اغلب در چنین شرایطی دکتر پوست برای درمان بیمار قرص های هورمونی قوی را تجویز می کند.

 

رنگ تاتو

 

عفونت پوستی ناشی از تاتو کردن

درصورتی که تاتو کار از ابزار و وسایل استریل شده استفاده نکند، امکان این وجود خواهد داشت که شما به عفونت های پوستی دچار شوید که از علائم آن می توان به سرخ شدن پوست و ایجاد گرمی و چرک و تورم پوستی اشاره کرد.

 

تاتو و قاب ابرو

 

دچار شدن به بیماری های خونی خطرناک

درصورتی که ابزار و وسایل کار تاتو استریل نباشد، امکان انتقال بیماری های خونی خطرناک مانند ایدز و هپاتیتC  وجود داشته و همچنین امکان انتقال هپاتیت B و کزاز و سل از فردی به فرد دیگر نیز امکان پذیر است.

 

ایدز(HIV)

 

ماندگاری رنگ تاتو و پاک نشدن آن

همانطور که می دانید پوست دارای لایه های مختلفی است و در صورتی که رنگ تاتو درلایه ماندگار پوست تزریق شود، دیگر پاک نخواهد شد و برای همیشه باقی می ماند. اما درصورتی که رنگ تاتو به لایه های سطحی تزریق شود پس از گذشت زمان کم رنگ تر می شود و در نهایت از بین می رود. همچنین لازم به ذکر است درصورتی که رنگ تاتو حاوی رنگ های قرمز و زرد و قهوه ای باشد، به دلیل اینکه این رنگ ها دارای آهن هستند امکان پاک شدن آنها وجود نداشته حتی با لیزر هم پاک نخواهند شد اما اگر رنگ تاتو کربنی باشد می توان آن را با استفاده از لیزر پاک کرد.

 

تاتو و قاب ابرو

 

استریل نبودن ابزار تاتو

از آنجایی که دستگاه و سوزن تاتو به صورت مستقیم با خون افراد در تماس بوده و از دستگاه تاتو برای تمامی افراد استفاده می شود، پس بسیار ضروری است که تمامی ابزار مورد استفاده در تاتو ابرو استریل شده باشند تا از انتقال بیماری های خونی جلوگیری بشود.

 

تاتو و قاب ابرو

 

در نهایت از آنجایی که قاب ابرو با استفاده از تاتو ابرو انجام می پذیرد بسیار مهم است که از ابزار استریل شده و رنگ با کیفیت استفاده شود.

نرگس کاظمی

نرگس کاظمی

نویسنده این مطلب

93 مطلب