farsi beauty

طرز تهیه لیموناد توت فرنگی خوشمزه و خنک برای مهمانی ها

لیموناد توت فرنگی

اگر دلتان یک نوشیدنی خوش طعم و خنک می خواهد لیموناد توت فرنگی بهترین گزینه است. این نوشیدنی خوش مزه به علت چهره ی خوش رنگ و جذابش می تواند گزینه ی مناسبی برای مهمانی های شما نیز باشد. برای مشاهده ی طرز تهیه ی لیموناد توت فرنگی در بخش آموزش آشپزی همراه ما باشید.

مواد مورد نیاز برای شش نفر :
توت فرنگی۶۰۰ گرم
لیمو ترش تازه (بزرگ)۳ عدد
شکر۱ لیوان
آب۲ لیتر
یخبه میزان لازم
نعنامقداری برای تزئین

 دستور تهیه ی لیموناد توت فرنگی

مرحله ی اول، شستن توت فرنگی ها و رنده ی مواد دیگر:

در ابتدای کار کلاهک توت فرنگی ها را جدا کرده و آن ها را می شوییم و داخل کاسه ای بزرگ می ریزیم. سپس پوست لیمو ها را با رنده ی ریز رنده می کنیم. 

مرحله ی دوم، ترکیب پوست لیمو ترش با باقی مواد :

در مرحله ی دوم آب لیمو ترش، شکر، پوست لیمو ترش که رنده کرده ایم و یک لیتر آب را به کاسه ی حاوی توت فرنگی اضافه می کنیم. سپس به کمک گوشتکوب برقی یا میکسر به خوبی میکس می کنیم تا تمامی موادمان به خوبی با یکدیگر ترکیب شده و یکدست شوند‌. 

مرحله ی سوم، اضافه کردن آب و قرار دادن در یخچال :

در مرحله ی سوم موادمان را از صافی رد می کنیم تا به خوبی یکدست شود. سپس باقی مانده آب را اضافه کرده و لیموناد  توت فرنگی را داخل یخچال گذاشته و اجازه می دهیم دو تا سه ساعت داخل یخچال بماند.  تا به خوبی خنک شود. به این نکته توجه کنید که میزان شکر با توجه به سلیقه و ذائقه ی شما متفاوت است. 


مرحله ی چهارم، تزئین لیموناد توت فرنگی :

در مرحله ی چهارم لیوان های مناسبی انتخاب کرده و به کمک برگ نعنا، اسلایس ها ی لیمو ترش، قالب های یخ و تکه های توت فرنگی تزئین کرده و سپس نوشیدنی مان را به لیوان ها اضافه می کنیم‌. لیموناد توت فرنگی خوشمزه ما حاضر است.
نوش جانتان.

منبع تصویر olimpia.davies

شما کاربر عزیز می توانید روزانه با جستجوی عبارت "فارسی بیوتی" وارد سایت شوید، تا مستقیم و سریع تر به مطالب جدید سایت دسترسی داشته باشید. 😍
هانیه طهماسبی

هانیه طهماسبی

نویسنده این مطلب

146 مطلب