farsi beauty

طرز تهیه جوانه گندم با پارچه

جوانه گندم

برای طرز تهیه ی جوانه ی گندم همراه با پارچه کافی است مراحل زیر را انجام دهید.

در مرحله ی اول می بایست یک کاسه آب را در دمای نیمه گرم قرار داده و گندم ها را داخل آن بریزید و اجازه دهید به مدت یک شب تا صبح داخل آب بماند. سپس، بعد از گذشت زمان مورد نظر، گندم را داخل آبکش ریخته و زیر شیر آب قرار داده و روی آن آب بریزید.و سپس اجازه دهید آب اضافی آن خارج شود.

در مرحله ی دوم کاسه ای درب دار را انتخاب کرده و کنار دستتان بگذارید. سپس دستمالی تمیز، نخی و مرطوب برداشته و بعد از آنکه آب دانه های گندم به طور کلی گرفته شد، دانه های گندم را داخل پارچه گذاشته و سپس دستمال را داخل کاسه بگذارید و درب کاسه را بگذارید و اجازه دهید 12 ساعت داخل کاسه بماند.

در ارتباط با محیط نگهداری جوانه ی گندم می بایست، به این نکته ی مهم دقت کنید که تا زمانی که جوانه هایتان آماده شوند باید آن ها را در مکانی گرم و تاریک نگهداری کنید. دقت کنید که دمای مناسب برای جوانه ها 22 درجه ی سانتی گراد می باشد. و به طور کلی شما به سه تا پنج روز زمان احتیاج دارید که جوانه هایتان آماده شوند.

در مرحله ی سوم، پس از گذشت دوازده ساعت، برای بار دوم دانه های گندم را داخل آبکش ریخته و آن را مجدد زیرشیر آب قرار دهید، (این کار را انجام دهید تا دانه هایتان بوی نم نگرفته و نگندد.) در صورتی که در تابستان این کار را انجام می دهید، لازم است هر هشت ساعت یک بار دانه های گندم را زیر شیر آب، آبکشی کنید. 

در مرحله ی آخر، بعد از آنکه دو روز گذشت، جوانه ها را داخل دستمالی مرطوب قرار داده و روی یک سینی بگذارید. (به این نکته ی مهم‌دقت کنید که پارچه همیشه می بایست مرطوب باشد.) و سپس سینی را جلوی پنجره و غروب آفتاب گذاشته و اجازه دهید جوانه ها مقداری رشد کنند. در پایان هم پس از آنکه جوانه ها آماده شدند آن ها را دوباره زیر شیر آب، داخل آبکش ریخته و پس از آنکه آب آن به طور کامل گرفته شد، می توانید آن ها را در یخچال بگذارید.

شما کاربر عزیز می توانید روزانه با جستجوی عبارت "فارسی بیوتی" وارد سایت شوید، تا مستقیم و سریع تر به مطالب جدید سایت دسترسی داشته باشید. 😍
هانیه طهماسبی

هانیه طهماسبی

نویسنده این مطلب

148 مطلب