farsi beauty

طرز تهیه نان فطیر مغز دار سراب خوشمزه و ساده

نان فطیر مغز دار

نان های حجیم و فانتزی شکل از نان های پرطرفدار به حساب می آید. نان فطیر مغز دار سراب، یکی از این نان هایی است که با مخمر تهیه می شود. این نان مغز دار است و بسیار مقوی و مفید برای بدن است. این نان در فر درست می شود و می توان به تنهایی یا در کنار پنیر سرو کرد.

مواد لازم بری تهیه نان

آب ولرم

 نصف پیمانه

خمیر مایع

یک قاشق چای خوری

شکر

یک قاشق چای خوری

شیر ولرم

ولرم نصف پیمانه

روغن

یک چهارم پیمانه

تخم مرغ

1عدد

زرد چوبه

یک چهارم قاشق چای خوری

آرد بربری

۳ پیمانه

نمک

یک چهارم قاشق چای خوری

 

مواد میانی نان

روغن

نصف پیمانه سر خالی

زردچوبه

۱ قاشق سوپ خوری

آرد

۱ پیمانه

شکر

دو سوم پیمانه

 

مواد لازم برای رومال

زرده تخم مرغ

یک عدد

شیر

یک قاشق غذا خوری

دستور پخت نان فطیر مغز دار سراب

مرحله اول:

 آب، شکر وخمیر مایع را با هم مخلوط می کنیم و درب ظرف را می بندیم؟ ۵ دقیقه زمان می دهیم تا به عمل آید. شیر، روغن و تخم مرغ و زردچوبه را به خمیر مایع اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم.

مرحله دوم:

 آرد و نمک را هم اضافه می کنیم تا جایی که خمیر یکدست شود و به دست نچسبد. خمیر را درون یک کاسه قرار می دهیم و روی آن را با سلفون یا پارچه می پوشانیم و در جای گرم قرار می دهیم. حدود دو ساعت استراحت می دهیم تا حجم آن زیاد شود. حالا مواد میانی را آماده می کنیم. یک تابه برمی داریم و روغن داخل آن می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا به خوبی گرم شود. زردچوبه را به روغن اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم.

مرحله سوم:

آرد را هم اضافه می کنیم و ۱۰ دقیقه تفت می دهیم تا خامی آرد گرفته شود. در آخر شکر را به مواد اضافه می کنین و چند دقیقه تفت می دهیم تا شکر کاملا حل شود. از روی حرارت برمی داریم تا خنک شود. خمیری را که استراحت داده بودیم برمی داریم، پف خمیر را با دست می گیریم.

مرحله چهارم:

خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم می کنیم و ۱۰ دقیقه دیگر دوباره استراحت می دهیم. خمیر را با دست باز می کنیم به طوری که دور خمیر از وسط آن ضخیم تر باشد، نصف مواد میانی را وسط خمیر می ریزیم و خمیر را جمع می کنیم. به قطر حدود ۲۰ سانت آن را باز می کنیم؛ یک سینی فر برمی داریم و کف آن را کاغذ روغنی می زاریم تا نچسبد. خمیر را روی کاغذ روغنی قرار می دهیم از هر چیزی برای طرح دادن می توانیم استفاده کنیم.

مرحله پنجم:

 خمیر دوم هم به همان روش انجام می دهیم و روی سینی فر قرار می دهیم. یک کاسه بر می داریم و زرده تخم مرغ و شیر را با هم مخلوط می کنیم و هم می زنیم و بعد با آن، نان را رومال می کنیم.

مرحله ششم:

فر را روی دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم و می گذاریم گرم شود. نان ها را درون فر قرار می دهیم و به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه می گذاریم تا کاملا بپزد. تا وقتی که نان ما طلایی شود. سینی فر را از فر خارج می کنیم و روی آن را دستمال می گذاریم تا خنک شود.

منبع تصویر sani_sofre

سوگند اسحاقی

سوگند اسحاقی

نویسنده این مطلب

39 مطلب