farsi beauty

طرز تهیه کله جوش خوشمزه با گردو به سبک سنتی

کله جوش

کله جوش‌ غذایی قدیمی و محبوب ایرانی است که دارای طعمی فوق العاده بوده و ساده حاضر می شود. این غذا امروزه مقداری مجلسی تر از گذشته و با موادی مثل مغز گردو تهیه می شود. برای مشاهده ی طرز تهیه ی کله جوش در بخش آموزش آشپزی سایت فارسی بیوتی با ما همراه باشید.

مواد مورد نیاز :

گردو

۱۰۰ گرم

کشک

۴۰۰ گرم

پیاز

۱ عدد ( متوسط)

نعناع خشک

۱ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه

به مقدار لازم

زردچوبه و روغن

به مقدار لازم

دستور پخت کله جوش

مرحله ی اول، پودر کردن گردو و تفت دادن پیاز :

در ابتدای کار گردو را پودر می کنیم. البته به این موضوع دقت کنید که گردو ها را خیلی پودر نمی کنیم و به اندازه ای پودر می کنیم که به اندازه ی عدس باشد و زیر دندان حس شود. سپس پیاز را پوست گرفته و به شکل نگینی خرد می کنیم. حالا تابه ای مناسب بر روی حرارت می گذاریم و پس از آنکه روغن را اضافه کردیم و روغن مقداری داغ شد پیاز را اضافه می کنیم. پس از آنکه پیاز مقداری سبک شد نوبت به اضافه کردن نمک، فلفل و زردچوبه است.

مرحله ی دوم، اضافه کردن باقی مواد به پیاز :

در مرحله ی دوم نعناع خشک و گردو ها را به پیازمان اضافه کرده و تفت می دهیم تا گردو از خامی در بیاید. سپس کشک را در کاسه ای با آب مخلوط می کنیم. مقدار آب با توجه به غلظت کشک می باشد و اگر کشک خیلی غلیظ بود آب بیشتری اضافه می کنیم. همچنین اگر نمک کشک کم بود مقداری نمک به آن اضافه می کنیم.

مرحله ی سوم، اضافه کردن کشک :

در مرحله ی سوم یک لیوان آب جوش داخل موادمان ریخته، درب آن را می گذاریم و اجازه می دهیم ده دقیقه بجوشد. سپس کشکی که با آب رقیق کرده بودیم را اضافه کرده و اجازه می دهیم سه دقیقه دیگر بماند. پس از سه دقیقه کله جوش ما آماده است. آن را داخل کاسه ریخته و به کمک نعنا داغ و گردو تزئین می کنیم. نوش جان

نکته: برخی افراد در همان ابتدا همراه با پیاز مقداری سیر رنده شده و یک قاشق آرد هم اضافه می کنند. اما دستور اصلی همان دستوری است که بالا گفته ایم.

منبع تصویر soraya.yekani

شما کاربر عزیز می توانید روزانه با جستجوی عبارت "فارسی بیوتی" وارد سایت شوید، تا مستقیم و سریع تر به مطالب جدید سایت دسترسی داشته باشید. 😍
هانیه طهماسبی

هانیه طهماسبی

نویسنده این مطلب

148 مطلب