farsi beauty

آشنایی با ماسک های لایه بردار و آبرسان که برای پوست مناسب اند.

ماسک آبرسان و لایه بردار پوست

آشنایی با ماسک های لایه بردار و آبرسان که برای پوست مناسب اند.

امروزه بسیاری از افراد از ماسک های مختلف برای درمان مشکلات مختلف پوستی مانند: خشکی پوست، لک های پوست، آکنه، لایه برداری و پاکسازی پوست، درمان جوش صورت و از بین بردن چین و چروک های پوستی از کرم و ماسک های مختلف استفاده می کنند.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با ماسک های لایه بردار و آبرسان که برای پوست شما مناسب است آشنا کنیم. برای آشنایی با این مطالب تا انتهای این مقاله از سایت فارسی بیوتی با ما همراه باشید. همچنین برای آشنایی بیشتر با دیگر مطالب مرتبط با مراقبت های پوستی می توانید به صفحه مربوط به مراقبت های پوستی مراجعه کنید.

ماسک روغن نارگیل و شکر قهوه ای

مواد لازم برای ماسک روغن نارگیل و شکر قهوه ای

روغن نارگیل2 قاشق غذا خوری
شکر قهوه ای2 قاشق غذا خوری

 

طرز تهیه ماسک روغن نارگیل و شکر قهوه ای برای پوست های خشک

شما می توانید از این ماسک برای از بین بردن سلول های مرده استفاده کنید. این ماسک برای پوست های خشک بسیار مفید است. به طوری که برای درست کردن ماسک روغن نارگیل و شکر قهوه ای لازم است رروغن نارگیل و شکر قهوه ای را هر کدام به اندازه 2 قاشق غذا خوری، با یکدیگر ترکیب کنید و روی صورت خود قرار دهید.

روش استفاده از این ماسک لایه بردار

پس از قرار دادن ماسک بر روی صورت خود، با استفده از نوک انگشتتان به خوبی صورتتان را با استفاده از حرکت دورانی ماساژ دهید تا سلول های مرده پوستتان از بین برود. برای این ماسک نیاز به مدت زمان زیادی ندارید و بعد از گذشت چند دقیقه می توانید صورتتان را با آب گرم بشویید.

شکر قهوه ای

روغن نارگیل

ماسک عسل و آووکادو

مواد لازم برای تهیه ماسک عسل و آووکادو

آووکادونصف
جو دو سریک مشت
عسل1 قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه ماسک عسل و آووکادو برای آبرسانی پوست

شما می توانید از این ماسک برای آبرسانی پوست های خشک استفاده کنید. بدین صورت که نصف آووکادو را به خوبی له کنید و در ظرفی قرار دهید سپس عسل و جو دو سر را به آن اضافه کنید و به خوبی با یک دیگر ترکیب کنید تا حالت خمیری بگیرد. سپس با استفاده از انگشتانتان آن را به صورت خود بمالید.

نکته: شما می توانید از کدو تنبل نیز به جای آووکادو استفاده کنید زیرا کدو تنبل حاوی ویتامین های A، C وE  است و برای لایه برداری پوست بسیار مفید است.

روش استفاده از این ماسک آبرسان

ترکیب عسل و آووکادو و جو دو سر را روی قسمت های خشک پوست صورتتان قرار دهید و روی تمام صورتتان بمالید. اجازه دهید این ماسک به مدت 10 دقیقه روی صورتتان باقی بماند. پس از گذشت 10 دقیقه صورتتان را بشویید.

عسل

آووکادو

ماسک لیمو ترش و روغن زیتون

مواد لازم برای درست کردن ماسک لیمو ترش و روغن زیتون

لیمو ترش1 عدد
روعن زیتون1 قاشق غذا خوری

 

طرز تهیه ماسک لیمو ترش و روغن زیتون

شما می توانید از این ماسک هم برای آبرسانی پوست و هم برای لایه برداری پوست استفاده کنید. بدین صورت که روغن زیتون و آب لیمو ترش را در یک ظرف بریزید و به خوبی آنها را با یک دیگر ترکیب کنید.

نکته: شما می توانید از روغن بادام به جای روغن زیتون نیز استفاده کنید.

روش استفاده از این ماسک لایه بردار و آبرسان

با استفاده از نوک انگشتانتان ترکیب روغن و لیمو ترش را روی صورت خود بمالید و به خوبی و با استفاده از حرکات دورانی شکل بر روی صورت خود ماساژ دهید. زیرا این کار به لایه برداری هر چه بهتر پوست کمک می کند. پس از گذشت 10 تا 20 دقیقه صورتتان را با آب خنک بشویید.

لیمو ترش

روغن زیتون

سخن آخر

ماسک صورت برای پوست شما فواید بسیاری دارد که می توانید در مقاله فواید ماسک صورت مطالعه کنید.

شما کاربر عزیز می توانید روزانه با جستجوی عبارت "فارسی بیوتی" وارد سایت شوید، تا مستقیم و سریع تر به مطالب جدید سایت دسترسی داشته باشید. 😍
نرگس کاظمی

نرگس کاظمی

نویسنده این مطلب

109 مطلب