farsi beauty

طرز تهیه پاستیل خانگی خوشمزه و کشدار با سه قلم مواد

پاستیل

در این قسمت از آموزش آشپزی سایت فارسی بیوتی قصد داریم شما را با طرز تهیه ی پاستیل آشنا کنیم. پاستیل خوراکی محبوبی است که احتمالا تمامی اعضای خانواده ها عاشق طعم خوش آن هستند. شما می توانید به سادگی و با هزینه ی کم این خوراکی خوش طعم را در منزل تهیه کرده و از طعم آن لذت ببرید. با ماهمراه باشید.

مواد لازم :
ژلاتین۲ قاشق غذاخوری
آب جوشنصف لیوان
پودر ژله ( رنگ ژله با توجه به سلیقه)۱بسته
گلوکز مایع۱ قاشق غذاخوری

 دستور تهیه ی پاستیل

مرحله ی اول، ترکیب پودر ژله با مواد دیگر :

در ابتدای کار کاسه ای مناسب ( استیل) انتخاب کرده آب جوش را داخل آن می ریزیم. حالا پودر ژله، گلوکز و ژلاتین را به آب جوش اضافه کرده و کاسه را بر روی سماور یا کتری که در حال جوشیدن است گذاشته و اجازه می دهیم موادمان به طور کامل داخل آب ترکیب شده و حل شوند.

مرحله ی دوم، قرار دادن مایع پاستیل در یخچال :

در ادامه قالبی سیلیکونی را مقابل دستمان قرار داده و آن را به کمک مقدار کمی روغن چرب می کنیم. سپس مایعی که آماده کرده بودیم را داخل قالب ریخته و قالب را  داخل فریزر می گذاریم و اجازه می دهیم به مدت بیست الی سی دقیقه داخل فریزر بماند تا پاستیل ها  خودشان را گرفته و سفت شوند.

مرحله ی سوم، خارج کردن پاستیل ها از قالب :

پس از گذشت زمان مورد نظر پاستیل ها را از فریزر خارج کرده و دست هایمان را به کمک روغن مایع مقداری چرب کرده و پاستیل ها را به آرامی از قالب در می آوریم. اگر می خواهید پاستیل های رنگارنگ داشته باشید کافی است از ژله با طعم های مختلف برای تهیه ی پاستیل استفاده کنید. پاستیل ما آماده است می توان آن را داخل ظرف های درب دار به مدت یک ماه در یخچال نگهداری و استفاده کرد. کودکان شما عاشق ‌پاستیل های خانگی شما خواهند شد. نوش جان.

منبع تصویر mccormick.com

شما کاربر عزیز می توانید روزانه با جستجوی عبارت "فارسی بیوتی" وارد سایت شوید، تا مستقیم و سریع تر به مطالب جدید سایت دسترسی داشته باشید. 😍
هانیه طهماسبی

هانیه طهماسبی

نویسنده این مطلب

148 مطلب