farsi beauty

تاثیر مصرف قهوه تلخ در کاهش بروز نارسایی قلبی

تاثیر قهوه در نارسایی قلبی

بیماری نارسایی قلبی

همانطور که می دانید قلب موظف است که خون را به سرتاسر بدن برساند. در صورتی که قلب نتواند این کار را انجام دهد باعث بروز برخی بیماری و از جمله باعث بروز نارسایی قلبی می شود. لازم به ذکر است که نارسایی قلبی با سکته قلبی متفاوت است. و از علائم نارسایی قلبی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • در صورتی که ضربان قلب شما تند و نامنظم باشد.
  • در صورتی که هنگام ورزش دچار تنگی نفس می شوید.
  • احساس خستگی و ضعف
  • ورم مچ پا ها و پا ها
  • پایین آمدن سطح هوشیاری
  • کم شدن اشتها و داشتن حالت تهوع
  • در صورتی که مدام سرفه می کنید
  • تکرر ادرار

نارسایی قلبی

تاثیر قهوه در کاهش نارسایی قلبی

طبق گفته دکتر دیوید کائو: “در حالی که سیگار کشیدن، سن و فشار خون بالا از شناخته شده ترین عوامل خطر بیماری های قلبی هستند، عوامل خطر ناشناخته بیماری های قلبی همچنان باقی مانده است".

قهوه حاوی ماده محرک ای به نام کافئین است. همچنین قهوه دارای خواص بسیار زیادی می باشد که از مهمترین آن می توان به کاهش بروز نارسایی قلبی اشاره کرد.

می دانید که وجود بیش از حد کلسترول بد در خون باعث افزایش بیماری قلبی و عروقی می شود اما همانطور که گفته شد قهوه حاوی کافئین می باشد و موجب می شود که کلسترول بد خون (LDL) کاهش یابد و خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی کاهش یابد.

طبق تحقیقات انجام شده مصرف یک یا چند فنجان قهوه تلخ و کافئین دار می تواند ریسک بروز نارسایی قلبی را ۵ تا ۱۲ درصد کاهش دهد. به طوری که با بررسی نتایج به دست آمده مشخص شد که افرادی که روزانه یک فنجان قهوه می نوشند خطر نارسایی قلبی در آنها تغییری ندارد اما افرادی که روزانه حداقل ۲ فنجان قهوه می نوشند چیزی حدود ۳۰% کمتر دچاره نارسایی قلبی می ‌شوند.

 

قهوه

 

لازم به ذکر است که مصرف بیش از حد قهوه برای زنان باردار و افراد مبتلا به دیابت و کسانی که مشکل اختلال خواب دارند مناسب نمی باشد.

از آنجایی که قهوه ادرار آور است و می تواند باعث بهبود عملکرد مغز و روده بزرگ شود. همچنین به دلیل اینکه قهوه حاوی مواد قندی و چربی نمی باشد می تواند برای سلامتی مناسب باشد در صورتی که به اندازه از آن استفاده شود توصیه می‌شود که از مصرف بیش از حد قهوه خودداری کنید زیرا باعث به وجود آمدن لرزش و اختلال در خواب می شود.

 

تاثیر قهوه در نارسایی قلبی

قهوه
نرگس کاظمی

نرگس کاظمی

نویسنده این مطلب

92 مطلب