farsi beauty

تاثیر شگفت انگیز تخم گشنیز برای لاغری

لاغری با تخم گشنیز

امروزه بسیاری از افراد به دنبال تناسب اندام و لاغر شدن هستند. برای لاغری و لاغر شدن روش های مختلفی وجود دارد که عبارتند از:

علاوه بر اینها روش های مختلف دیگه ای نیز وجود دارد که طرفداران زیادی دارد. به طوری که داشتن تناسب اندام یکی از دغدغه های روز دنیا شده است. اما در کنار همه ی این روش ها، شما می توانید از گیاهان دارویی نیز برای لاغری استفاده کنید که در ادامه می خواهیم شما را با خواص لاغری گشنیز آشنا کنیم. برای آشنایی و کسب اطلاعات در این زمینه تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. علاوه بر آن شما می توانید با مراجعه به صفحه لاغری از سایت فارسی بیوتی اطلاعات بیشتری را در زمینه لاغری کسب کنید.

تخم گشنیز برای لاغری

آنچه که باید درباره ی گیاه گشنیز بدانید.

گیاه گشنیز (Coriander) طبعی گرم و خشک داشته و گیاهی معمولی است. گشنیز دارای عطر و طعم فوق العاده ای است که می تواند طعم عالی ای به غذای شما بدهد در عین حال که در غذاهای هندی از پودر گشنیز بسیار استفاده می شود چرا که پودر گشنیز جزء آن دسته از ادویه و گیاهانی است که در غذا های هندی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و کسانی که غذاهای هندی میپزند بدون گشنیز غذای خود را کامل نمی دانند. شما می توانید با مراجعه به صفحه آشپزی با انواع غذا های هندی خوشمزه و لذیذ آشنا شوید.

گشنیز برای لاغری نیز بسیار مناسب و مفید است و برای درمان و بهبود بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد، زیرا دارای مواد معدنی مختلف است و بسیاری از ویتامین ها را داراست که عبارتند از:

  • آهن
  • پتاسیم
  • کلسیم
  • منیزیم
  • اسید فولیک
  • ویتامین A
  • ویتامین K
  • ویتامین C

این درست است که برای درست کردن غذا از گشنیز طبیعی استفاده می شود. اما تخم گشنیز دارای فواید منحصر به فردی می باشد که برای سلامتی بسیار مفید است و علاوه بر آن می تواند موجب لاغر تر شدن شما و کاهش وزن شما بشود. از فواید تخم گشنیز می توان به موارد زیر اشاره کرد.

تخم گشنیز برای لاغری

چگونه با استفاده از تخم گشنیز لاغر شویم؟

در صورتی که می خواهید از تخم گشنیز برای لاغر شدن استفاده کنید، کافیست که فقط مقداری تخم گشنیز را با مقداری آب جوش ترکیب کنید و برای چند دقیقه روی شعله قرار دهید. پس از گذشت چند دقیقه آب جوش و تخم گشنیز را از روی شعله برداشته و بگذارید تا خنک شود و برای یک شب در جایی قرار دهید و فردا آن را از صافی عبور بدید و آن را در ظرفی بریزید و در طول روز آن را بنوشید.
شما از این طریق می توانید به راحتی وزن کم کنید.

تخم گشنیز باید چگونه باشد؟

شما می توانید تخم گشنیز را از عطاری ها خریداری کنید. توجه کنید که بهتر است که نوع ارگانیک آن را خریداری کنید. همچنین امکان این نیز وجود دارد که شما بتوانید آن را بکارید، بدین صورت که شما باید تخم گشنیز را، وقتی که سبز رنگ هستند و سر های آن دارای ساقه هست، برداشت کنید و درون کیسه ی کاغذی بریزید تا زمانی که دانه های گشنیز خشک شود و رنگ آن قهوه ای شود. حال می توانید از آن استفاده کنید.

توجه داشته باشید که بهتر است دانه ها را درون ظرف شیشه ای که در داشته باشد بریزید و آن را در جای خشک قرار دهید تا از رسیدن رطوب به دانه های گشنیز جلوگیری شود.

شما کاربر عزیز می توانید روزانه با جستجوی عبارت "فارسی بیوتی" وارد سایت شوید، تا مستقیم و سریع تر به مطالب جدید سایت دسترسی داشته باشید. 😍
نرگس کاظمی

نرگس کاظمی

نویسنده این مطلب

109 مطلب