farsi beauty

بهترین طعم دهنده های قهوه کدامند؟ 10 روش برای طعم دار کردن قهوه

طعم دهنده ی قهوه

قهوه در واقع به علت عمل برشته کردن یا رست قهوه ؛ تلخ می باشد و شما توانایی تغییر تلخی آن را نخواهید داشت مگر اینکه به آن افزودنی هایی اضافه کنید که طعمی جدید و بی نظیر به آن ببخشد. قهوه ای که عاری از هرگونه افزودنی است و طعمی بسیار تلخ دارد به اسپرسو یا قهوه ی سیاه معروف است. که البته اکثر افراد تحمل شدت تلخی آن را نداشته و به آن شکر یا شیر اضافه می کنند. شکر و شیر در واقع محبوب ترین و اصلی ترین طعم دهنده های قهوه اند اما افراد نمی دانند که گزینه های بیشتر و جالب تری برای طعم دهندگی به قهوه وجود دارد که ما در فارسی بیوتی ده مورد از افزودنی های جذاب که باعث تغییر بی نظیر طعم قهوه می شوند را برایتان نام می بریم.

افزودن کره به عنوان طعم دهنده ای بی نظیر

شاید با دیدن نام کره گمان کرده باشید که این ترکیب؛ ترکیبی عجیب خواهد بود که طعم خوشایندی ندارد اما جالب است بدانید کره از تلخی قهوه کم کرده و طعمی بی نظیر به آن می بخشد. فقط توجه داشته باشید که مقدار زیادی کره اضافه نکنید زیرا نصف قاشق کره کافی است که قهوه ی شما طعمی تازه و عالی به خود بگیرد.

قهوه

به کارگیری هل برای تغییر طعم قهوه

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که چای خود را با هل می نوشید این پیشنهاد؛ عالی ترین گزینه برای شماست. استفاده از مقداری پودر هل در فنجان قهوه ی شما طعم و عطری فوق العاده به آن می بخشد که با تجربه ی آن یکی از طرفداران این ترکیب خواهید بود.

استفاده از لیمو ترش برای تغییر طعم قهوه

استفاده از لیمو ترش یا سایر مرکبات از آن دسته از گزینه ها است که ممکن است اکثر افراد گمان کنند رابطه ی خوبی با طعم این ترکیب نخواهند داشت اما اضافه کردن لیمو ترش به قهوه مانند طعم ترکیب چای و لیمو ترش طعمی جدید ؛ فوق العاده و زندگی بخش و ترو تازه ای دارد که احتمالا عاشق آن می شوید و  امتحان آن خالی از لطف نیست.

قهوه

عصاره ی وانیل یک پیشنهاد عالی برای تغییر طعم قهوه

احتمالا تا به حال لاته ی وانیلی را امتحان کرده اید. و قطعا یکی از طرفداران طعم بی نظیر آن هستید. پس وقت آن رسیده که طعم بهشتی قهوه و وانیل را امتحان کنید تا دیگر قادر به نوشیدن قهوه ی خود بدون وانیل نباشید. با افزودن یک چهارم یا ۱/۲ قاشق چایخوری وانیل به قهوه تان ؛ طعمی هیجان انگیز و عالی به قهوه ببخشید. اگر مایلید که دانه های قهوه تان طعم وانیل بدهد کافی است یک غلاف وانیل را در دانه های قهوه کشیده و اجازه دهید یک شب بماند . در نتیجه هنگام برشته کردن قهوه ؛شما یک قهوه ی خوش طعم با طعم وانیل دارید.

اضافه کردن نمک برای تغییر طعم قهوه

این یکی از عجیب ترین افزودنی ها است که با استفاده از آن قادرید طعم قهوه تان را تغییر دهید. اگر تا به حال شکلات شور را امتحان کرده باشید و از طرفداران آن باشید قهوه با نمک هم می تواند از ترکیب های مورد علاقه ی شما باشد. اگر دوست ندارید نمک را در فنجان قهوه تان هم بزنید. پیش از دم کردن قهوه تان مقداری نمک بین دو انگشتتان به پودر قهوه تان اضافه کنید.

قهوه

عسل؛ گزینه ای عالی برای شیرین کردن قهوه

حتما پیش از این به استفاده از عسل برای شیرین کردن قهوه تان فکر کرده اید. چرا که نه ؟ عسل یک افزودنی عالی برای کاهش تلخی قهوه و جایگزینی عالی و سالم برای شکر و قند است. پس این گزینه ی عالی و سودمند را از دست ندهید.

به کارگیری شیر نارگیل و باقی شیر های گیاهی

ممکن است شما هم به علت علاقه نداشتن به طعم شیر معمولی ترکیب شیر و قهوه را دوست نداشته باشید. پس شیر های گیاهی را امتحان کنید که کالری کمی دارد مانند شیر نارگیل. همچنین دارای طعمی فوق العاده است که ترکیبش با قهوه یک نتیجه عالی دارد و شیرینی خاصی به قهوه می بخشد. استفاده از شیر بادام هم گزینه ی مناسبی است.

قهوه

اضافه کردن بستنی به قهوه

بهتر است به afogato اشاره کنیم که نوعی بستنی وانیلی است که با ترکیب یک شات اسپرسو طعمی خارق العاده دارد. بنابر این ترکیب بستنی وانیلی و اسپرسو یک انتخاب عالی است. ترکیب قهوه و بستنی پر از تضاد های هیجان انگیز است. بستنی سرد با قهوه ی داغ و تلخی قهوه و شیرینی بستنی احتمالا همان چیزی است که می خواهید.

دارچین ( از قدیمی ترین طعم دهنده های قهوه )

دارچین یکی از رایج ترین و قدیمی ترین افزودنی های قهوه است که قطعا در اکثر کافی شاپ ها با آن رو به رو شده اید. دو روش برای استفاده از دارچین برای ترکیب با قهوه وجود دارد:

روش اول

روش اول این است که مقداری از آن را بر روی قهوه ی خود بپاشید که معمولا در کاپوچینو و لاته از آن استفاده می شود.

روش دوم

و روش دوم این می باشد که آن را با قهوه ی خود دم کنید .در روش دوم اگر شما پودر را دارچین دارید آن را با قهوه ی خود ترکیب کنید و اگر چوب دارچین دارید آن را آسیاب کنید و با قهوه ترکیب کنید که در این صورت شما از عطر و طعم بیشتری در قهوه ی خود برخوردار خواهید بود.

قهوه

استفاده از شکلات به عنوان طعم دهنده

شکلات یکی از جذاب ترین و محبوب ترین گزینه ها در بین انواع طعم دهندگان است. به طوری که قهوه ی موکا که ترکیب شکلات و قهوه است جز پنج قهوه ی برتر در بین نوشیدنی های کافی شاپ ها است. برای استفاده از شکلات برای طعم دهی به قهوه دو حالت وجود دارد. اولین روش استفاده از شکلات تلخ است که در این روش کافی است تکیه ای شکلات در ته فنجان قرار داده و با ریختن قهوه ی داغ بر روی آن باعث آب شدن شکلات شوید. در روش دوم شما باید از کاکائو نیبس استفاده کنید. کاکائو نیبس در واقع همان چیزی است که قبل از تبدیل شدن به شکلات هایی که همه ی ما دیده ایم وجود دارد. روش استفاده از این شکلات به این صورت می باشد که دانه ی قهوه ای که برای هر فنجان قهوه کنار میگذارید را با ۱/۴ قاشق چایخوری شکلات نیبس آسیاب کرده و ترکیب کنید‌ و در مرحله ی آخر آن را دم کنید.

قهوه
هانیه طهماسبی

هانیه طهماسبی

نویسنده این مطلب

143 مطلب