farsi beauty

چرا نباید قبل از صبحانه قهوه بنوشیم؟

مضرات نوشیدن قهوه ناشتا

خیلی از افراد عادت دارند که هر روز صبح قبل خوردن صبحانه قهوه بنوشند. اما آیا نوشیدن قهوه آن هم وقتی که ناشتا هستید کار درستی است یا خیر؟ برای آشنایی با زمان مناسب برای نوشیدن قهوه و همچنین آگاهی با مضرات قهوه ناشتا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آیا قهوه ناشتا ضرر دارد؟

از آنجایی که قهوه دارای خواص بسیاری در زمینه مو دارد و همچنین به دلیل مزه خوب آن بسیار مورد استقبال قرار می گیرد علاوه بر اینها چون قهوه برای آرامش افراد بیشتر مورد مصرف قرار می گیرد، افراد زیادی هستند که به قهوه توجه ویژه ای دارند. اما قهوه هم مانند دیگر نوشیدنی ها دارای عوارضی نیز دارد و بهتر است در زمانی که مناسب است نوشیده شود. زیرا در صورتی که قهوه را در زمان مناسب بنوشید می تواند فواید زیادی برای شما داشته باشد. در ادامه قصد داریم تا شما را با مضرات نوشیدن قهوه قبل از صبحانه آشنا کنیم.

مضرات نوشیدن قهوه ناشتا

مضرات نوشیدن قهوه ناشتا و به محض بیدار شدن

در صورتی که قهوه را ناشتا بنوشید ممکن است اضطراب و استرس و برخی از نوسانات روحی در طول روز به سراغتان بیاید. علاوه بر آن باعث می شود که انرژی شم در طول روز کاهش یاید. در واقع تداخل بین کافئین و کورتیزول باعث این امر می شود و از آنجایی که هر روز صبح هورمون کوتیزول همراه با آدرنالین ترکیب شده و تاثیر آن به مدت 30 تا 40 دقیقه باقی می ماند که باعث می شود شما انرژی لازم را برای کل روز داشته باشید، پس در این زمان شما باید از نوشیدن قهوه جلوگیری کنید تا این تداخل به وجود نیاید. علاوه بر آن هورمون کورتیزول هر زمان که استرس به شما وارد شود نیز تولید می شود. پس به طور کل می توان گفت که هورمون کورتیزول علاوه بر استرس بر روی هوشیاری بدن نیز تاثیر دارد.

همچنین مصرف قهوه آن هم با شکم خالی و قبل از صبحانه باعث می شود که ترشحات معده ی شما تحریک شود. زیرا قهوه خاصیت اسیدی داشته و به مرور زمان سبب می شود که شما دچار ورم و یا سوزش معده وحتی به زخم معده دچار شوید.

مضرات نوشیدن قهوه ناشتا

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه در هنگام صبح

همانطور که گفته شد در فاصله زمانی 30 تا 40 دقیقه بعد از بیدار شدن که تاثیر هورمون کورتیزول در بدن وجود دارد قهوه ننوشید زیرا بین ساعت 8 تا 9 کورتیزول در بیشترین مقدار خود قرار دارد، در عوض بهتر است چند ساعت بعد قهوه بنوشید تا تاثیر و فواید قهوه حفظ شود و به بدن شما انرژی بدهد.

مضرات نوشیدن قهوه ناشتا

قهوه قبل یا بعد از ورزش؟

بسیار توصیه شده است که قبل از ورزش کردن قهوه بنوشید زیرا باعث می شود که انرژی شما را برای انجام ورزش های سنگین تر و طولانی تر فراهم شود اما جدای از آن نوشیدن قهوه بعد از ورزش نیز می تواند تاثیر بگذارد چرا که باعث می شود درد بدن شما که به خاطر انجام تمرینات مختلف به وجود آمده است کاهش یابد. علاوه بر آن در صورتی که همراه با نوشیدن قهوه یک ماده غذایی کربوهیدرات دار نیز مصرف شود می تواند برای عضلات شما بسیار مفید باشد.

مضرات نوشیدن قهوه ناشتا

چرا بهتر است که قبل از نوشیدن قهوه آب بنوشید؟

یکی از اصلی ترین دلایلی که واجب است قبل نوشیدن قهوه آب بنوشید این است که بدن شما در هنگام خواب به اندازه 1 لیتر آب از دست می دهد و از آنجایی که قهوه هم به نوبه خود باعث ادرار می شود، باعث می شود که بدن شما آب بیشتری را از دست بدهد بنابراین بهتر است که قبل نوشیدن صبحانه در صبح مقداری آب بنوشید.

قهوه
شما کاربر عزیز می توانید روزانه با جستجوی عبارت "فارسی بیوتی" وارد سایت شوید، تا مستقیم و سریع تر به مطالب جدید سایت دسترسی داشته باشید. 😍
نرگس کاظمی

نرگس کاظمی

نویسنده این مطلب

118 مطلب