farsi beauty

طرز تهیه میگو کلاسیک آمریکایی خوشمزه با سس مخصوص

میگو کلاسیک آمریکایی

در این قسمت از آموزش آشپزی سایت فارسی بیوتی قصد داریم شما را با طرز تهیه ی میگو کلاسیک آمریکایی آشنا کنیم. این غذا نوعی دیگر از روش های طبخ میگو است که با سسی خوش طعم و فوق العاده سرو شده و مناسب برای مهمانی های خاص شما است تا با طعم خاص و ویژه ی آن مهمانان خود را شگفت زده کنید. برای مشاهده ی آموزش‌ میگو کلاسیک آمریکایی با ما همراه باشید.

مواد مورد نیاز :

میگو ( درشت )

۱ کیلو‌گرم

آب سرد

۳ لیوان

نمک

۳ قاشق غذاخوری

سرکه سفید

۱ فنجان

سیر اسلایس شده

۸ حبه

جعفری

۱ دسته

شکر

۲ قاشق غذاخوری

روغن مایع

به میزان لازم

پودر فلفل سیاه

یک چهارم قاشق چایخوری

دانه فلفل قرمز

۱ قاشق چایخوری

آب لیمو ترش تازه

۳ قاشق غذاخوری

روغن نارگیل

۲ قاشق غذاخوری

جعفری خرد شده

۱ قاشق غذاخوری

کره سرد

۴ قاشق غذاخوری

نشاسته ذرت

۱ قاشق چایخوری

دستور پخت میگو کلاسیک آمریکایی

مرحله ی اول، استراحت دادن میگو و تفت دادن پوسته میگو :

در ابتدای کار میگو ها را مقابل دستمان قرار داده و به خوبی تمیز می کنیم. پوستشان را جدا کرده و روده ی پشتشان را خارج می کنیم و کنار دستمان می گذاریم. سپس کاسه ای مناسب انتخاب کرده و نمک، شکر و آب سرد را به آن اضافه کرده و به خوبی ترکیب می کنیم. حالا میگو ها را داخل کاسه ریخته و به مدت پانزده دقیقه داخل یخچال می گذریم تا استراحت کنند. پس از گذشت این زمان کاسه را از یخچال خارج کرده و میگو ها را از آن بیرون آورده و بر روی دستمال تمیزی قرار می دهیم تا کاملا خشک شوند. در ادامه تابه ای مناسب بر روی حرارت می گذاریم و روغن نارگیل ( یا روغن مایع) را به آن اضافه می کنیم و پس از داغ شدن پوسته های میگو را به تابه اضافه کرده و تا جایی که پوسته ها مقداری تغییر رنگ دهند و سرخ شود تفت می دهیم.

مرحله ی دوم، آماده سازی سس و تفت دادن میگو با سایر مواد :

در مرحله ی دوم تابه ای که پوسته میگو ها داخل آن بود را از حرارت برداشته و یک دسته جعفری را همراه با سرکه سفید به آن اضافه کرده و مجدد بر روی حرارت می گذاریم و اجازه می دهیم پنج دقیقه روی حرارت بماند تا تمامی مزه ها با یکدیگر ترکیب شود. در ادامه پوسته ها را از موادمان در آورده و سسی که به دست آمده است را از صافی رد می کنیم تا کاملا یکدست شود. حالا تابه ای مناسب بر روی حرارت گذاشته و یک قاشق روغن به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم روغن داخل تابه گرم شود. سپس سیر اسلاید شده را به تابه اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم. پس از آنکه کمی سیر را تفت دادیم فلفل سیاه و دانه های فلفل قرمز را به سیر اضافه کرده و به مدت سه دقیقه موادمان را به خوبی تفت می دهیم.

مرحله ی سوم، سس را به طور کامل تهیه کرده و سرو می کنیم :

در مرحله ی سوم سسی که از صافی رد کرده بودیم را به سیر اضافه کرده و میگو ها را هم داخل موادمان می ریزیم و اجازه می دهیم پنج دقیقه داخل موادمان پخته شود. سپس میگو ها را از موادمان بیرون آورده و حرارت را خاموش می کنیم. در ادامه کاسه ای مناسب انتخاب کرده و نشاسته ی ذرت و آب لیمو ترش را به آن اضافه می کنیم و به خوبی با یکدیگر ترکیب می کنیم. حالا مواد داخل کاسه را به سس اضافه کرده و ترکیب می کنیم. حالا موادمان را روی حرارت می گذاریم تا به مدت یک دقیقه روی حرارت بماند و به شکل ممتد هم می زنیم تا سس بر روی حرارت غلیظ شود. پس از آنکه سس غلیظ شد حرارت را خاموش کرده و کره ی سرد را به سس اضافه می کنیم. پس از آنکه کره به شکل کامل در سس حل شد نوبت به اضافه کردن جعفری خرد شده و میگو ها است. در پایان هم سس و میگو که با یکدیگر ترکیب شده اند را داخل ظرف مورد نظر ریخته و سرو می کنیم. می توان لیمو ترش تازه بر روی غذا ریخت. غذای ما حاضر است نوش جان

منبع تصویر dinnerthendessert

شما کاربر عزیز می توانید روزانه با جستجوی عبارت "فارسی بیوتی" وارد سایت شوید، تا مستقیم و سریع تر به مطالب جدید سایت دسترسی داشته باشید. 😍
هانیه طهماسبی

هانیه طهماسبی

نویسنده این مطلب

148 مطلب