farsi beauty

طرز تهیه کیک مرغ و گردوی مجلسی خوش طعم و لاکچری برای انواع مهمانی ها و تولد ها

کیک مرغ

کیک مرغ یکی از غذاهای خوشمزه در جهان است که با دستورهای متنوع تهیه می شود. کیک مرغ شباهت زیادی به سالاد الویه دارد و مانند سالاد الویه یک گزینه مناسب برای مراسم ها می باشد.

 مواد لازم برای ۶ نفر

سینه مرغ

۲عدد

تخم مرغ

۲عدد

جعفری

نصف لیوان

پیازچه

۱لیوان

گردو

۱لیوان

خیارشور

نصف لیوان

پیاز

۱لیوان

سس مایونز

۱لیوان

چوب دارچین

۱عدد

نان تست

۱بسته

ماست خامه ای

ای نصف لیوان

نمک و فلفل سیاه

به مقدار کافی

طرز تهیه درست کردن سس

در یک کاسه ماست خامه ای، سس مایونز، نمک و فلفل سیاه می ریزیم و هم می زنیم.

طرز تهیه کیک مرغ

مرحله اول:

 در قابلمه ای آب می ریزیم و پیاز را همراه سینه مرغ می گذاریم بپزد، چوب دارچین را هم به قابلمه اضافه می کنیم و در قابلمه را می گذاریم.

مرحله دوم:

 تخم مرغ ها را داخل کیسه ای قرار می دهیم و آن را گره می زنیم در قابلمه ای قرار می دهیم و روی آن آب می ریزیم روی حرارت به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه قرار می دهیم آبپز شود.

مرحله سوم:

 سینه مرغ و تخم مرغ های ما آماده است. پیازچه ها و جعفری ها را پاک می کنیم و می شوییم سپس آنها را روی تخته خورد می کنیم و در کاسه ای بزرگ می ریزیم. تخم مرغ ها را رنده ریز می کنیم و به کاسه ای که پیازچه و جعفری را درون آن قرار داده بودیم اضافه می کنیم. سینه های مرغ را هم ریش ریش می کنیم و به همان کاسه اضافه می کنیم.

مرحله چهارم:

خیارشور ها را هم می شوییم، نگینی خورد می کنیم و به همان کاسه اضافه می کنیم. گردو ها را با چاقو خورد می کنیم و روی مواد می ریزیم.

مرحله پنجم:

 سسی را که آماده کردیم به مواد کیک مرغ اضافه می کنیم و مواد را خوب هم می زنیم تا سس کاملا به خورد مواد برود و تمام قسمت های مواد به سس آغشته شود.

مرحله ششم:

 نان تست هایمان را روی تخته آشپزخانه قرار می دهیم و لبه های خشک نان را با چاقو می گیریم، یک ظرف مناسب برای آماده کردن سالاد انتخاب می کنیم و کف آن را با نان تست می پوشانیم و روی نان را از مواد کیک مرغ می ریزیم طوری که نان تست ها دیگر مشخص نباشند.

مرحله هفتم:

در این مرحله دوباره همان کار را تکرار می کنیم؛ روی مواد کیک مرغ، یک لایه نان تست می چینیم. بعد روی آن را دوباره به صورت کامل از مواد کیک مرغ می ریزیم. می توانید چندین لایه را همین طور بچینیم تا موادمان تمام شود. بهتر است لایه آخر کیک مرغ ما مواد باشد.

مرحله آخر:

به سلیقه خود تزئین می‌کنید ولی می توانید با سس مایونز روی مواد را کاملا بپوشانید. سر سالاد مرغمان را با سلفون می پوشانیم و به مدت ۴ ساعت در یخچال قرار می دهیم.

کیک مرغ

منبع تصاویر saharhosseiniy و mania.fingerfood_urmia

سوگند اسحاقی

سوگند اسحاقی

نویسنده این مطلب

39 مطلب