farsi beauty

چه چیز هایی را می توان جایگزین کراتین مو کرد؟

کراتین مو

همانطور که می دانیم، کراتین به طور طبیعی در موی انسان وجود دارد اینکه امروزه بسیاری از افراد به دنبال کراتین مو هستند به این دلیل است که می خواهند موی نرم تر و صاف و ابریشمی تر داشته باشند. خیلی از افراد نیز به دلیل اینکه از داشتن موی موج دارد و فر رنج می برند به دنبال کراتین کردن موهایشان هستند. علاوه بر اینها همانطور که در مقاله" کراتین چیست؟" گفته شده، کراتین مو در کنار مزیت دارای معایب و عوارض نیز می باشد. بنابراین توصیه می شود به جای کراتین مو از روش های دیگر و جایگزین استفاده کنید. ما در این مقاله از فارسی بیوتی قصد داریم تا شما را با این روش های جایگزین آشنا کنیم. برای آگاهی از این جایگزین ها تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. لازم به ذکر است که شما می توانید با مراجعه به صفحه پوست و مو این سایت با روش های مراقبت از پوست و مو آشنا شوید. چرا که رعایت نکات ذکر شده درباره مراقبت از مو می تواند به شما در داشتن موهای بهتر و زیبا تر کمک کند.

روش های طبیعی که می تواند جایگزین کراتینه مو شود.

روش های طبیعی گوناگونی وجود دارد که می تواند جایگزین کراتینه مو شود و از آنجایی که کراتینه کردن مو می تواند تاثیرات بدی بر روی مو و بدنتان بگذارد بنابراین بهتر است که روش های طبیعی را جایگزین کراتین مو کنید، زیرا روش های طبیعی آسیبب به مو و بدن شما نمی رساند.

کراتین مو

استفاده از ماسک مو های خانگی

ماسک های طبیعی مو بسیار برای مو ها مفید اند و باعث طراوت و شادابی مو های شما می شود. ماسک های طبیعی سلامتی را به مو های شما هئیه می دهد. موادی که در ماسک های طبیعی وجود دارد شامل: روغن آرگان، روغن نارگیل و بیوتین و آووکادو می باشد. علاوه بر اینها ژلاتین برای مو های آسیب دیده شما بسیار مناسب می شود و موهایتان را ترمیم می کند. علاوه بر ژلاتین، ژل کتیرا نیز برای موهای آسیب دیده بسیار مهم است. فقط کافیست که موهایتان را به این ژل آغشته کنید و موهایتان را جمع کنید و یا آن را ببافید. البته لازم به ذکر است که شما باید از ماسک های مو به طور مداوم استفاده کنید.

ماسک مو

مصرف روغن های طبیعی قبل از خواب

از آنجایی که شب یه زمان نسبتا طولانی برای استراحت است بنابراین شب می تواند زمان مناسبی برای بهبود سلامت مو های شما باشد. برای مثال شما می توانید هر شب مقداری روغن آرگان را به موهایتان بمالید و سپس برای جلوگیری از چرب شدن بالشتان کلاه بگذارید و بخوابید. این کار باعث می شود که شما مو های نرم تر و درخشان تر داشته باشید. همچنین شما می توانید از این روش هفته ای 1 بار استفاده کنید. لازم به ذکر است، در صورتی که مو های شما شوره دارد و یا پوست سر شما خشک است می توانید از این روش 2 بار در هفته استفاده کنید.

روغن مو

تنظیم برنامه غذایی و گرفتن رژیم غذایی مناسب

داشتن یک برنامه غذایی مناسب می تواند به سلامت مو های شما بسیار کمک کند. بنابراین مقدار مناسبی از ویتامین و پروتئین می تواند سلامت مو را برای شما به ارمغان بیاورد. داشتن مو های سالم و درخشان در گرو مواد معدنی مثل مس، منیزیم، سلنیوم، آهن، ویتامین به ارمغان بیاورد. داشتن مو های سالم و درخشان در گرو مواد معدنی مثل مس، منیزیم، سلنیوم، آهن و ویتامین E می باشد. بنابراین شما می توانید با مصرف میوه و سبزیجات و تخم مرغ مواد مغذی و مواد معدنی مورد نیاز بدنتان را تامین کنید.

ویتامین E

استفاده از روغن نارگیل

روغن نارگیل از آن دسته روغن هایی به حساب می آید که تاثیر شگفت انگیزی برای مو های شما دارد به طوری که اگر روغن نارگیل را به نوک موهایتان بزنید موجب جلوگیری از مو خوره می شود و به طور کل استفاده از روغن نارگیل می تواند از مو های شما در مقابل آسیب های حرارتی محافظت کند.

روغن نارگیل

مصرف محصولات آرایشی دارای کراتین

برای کراتینه کردن مو فقط مواد کراتینه وجود ندارد بلکه بسیاری از شامپو ها و ماسک ها دارای کراتین هستند که در بازار وجود دارند و شما می توانید آنها را خریداری کرده و استفاده کنید. چرا که می توانند تاثیر اندکی بر روی مو های شما داشته باشند.

شما کاربر عزیز می توانید روزانه با جستجوی عبارت "فارسی بیوتی" وارد سایت شوید، تا مستقیم و سریع تر به مطالب جدید سایت دسترسی داشته باشید. 😍
نرگس کاظمی

نرگس کاظمی

نویسنده این مطلب

109 مطلب