farsi beauty

آشنایی با 4 مدل ماسک نشاسته برای رفع لک و روشن شدن پوست

ماسک نشاسته

ماسک نشاسته عناصر و خواص به خصوصی دارد که پیشنهاد می شود حتما از آن استفاده کنید. همانطور که می دانید از نشاسته در تولید بسیاری از محصولات آرایشی و همچنین بعنوان ماسک های پوست و صورت استفاده می شود. در نشاسته پروتئین های زیادی و همچنین ویتامین A وجود دارد که برای درمان لک های پوست و شفافیت پوست بسیار مفید است. نشاسته می تواند چربی های اضافی پوست را به دلیل داشتن املاح معدنی و اسید های آمینه جذب کند در نتیجه نشاسته می تواند برای پوست های چرب بسیار کارساز باشد. نشاسته، منافذ را باز کرده و به نحو احسن پوست را تمیز می کند و جوش ها را از بین می برد.

ماسک نشاسته و موز

برای درست کردن این ماسک، موز له شده را با دو قاشق بزرگ نشاسته و همچنین یک قاشق گلاب مخلوط می کنیم. این ماسک را به مدت زمان 30 دقیقه در یخچال قرار می دهیم. ماسک درست شده را بر روی پوست خود بمالید و ماساژ دهید ( به مدت 5 دقیقه). در مرحله آخر ماسک را با استفاده از پنبه مرطوب از روی پوست خود پاک و پوستتان را شستشو دهید.

ماسک نشاسته و تخم مرغ

برای تهیه این ماسک دو قاشق سفیده تخم مرغ، دو قاشق شیر خشک و یک قاشق کوچک گلاب را با هم مخلوط کنید. این ماسک را بر روی پوست خود بمالید و 15 دقیقه منتظر بمانید. حال پوست خود را ابتدا با آب گرم و سپس با آب سرد بشویید.

ماسک نشاسته و گلاب

برای تهیه این ماسک می توانید سه قاشق گلاب، یک قاشق نشاسته و نصف فنجان آب را با هم مخلوط کنید سپس آن را روی شعله قرار دهید تا به خمیر غلیظ تبدیل شود. منتظر بمانید تا ماسک سرد شود سپس آن را روی پوست خود قرار دهید بعد از 20 دقیقه می توانید پوست خود را بشویید و ثمره آن را مشاهده کنید.

ماسک نشاسته و لیمو

با استفاده از مخلوط کردن یک قاشق کوچک زرد چوبه، یک قاشق نشاسته، چند قطره گلاب، دو قاشق آبلیمو و یک قاشق کوچک جوش شیرین می توانید این ماسک را درست کنید. ماسک درست شده را بر روی پوست قرار دهید و 20 دقیقه اجازه دهید تا بر روی پوستتان باشد سپس پوستتان را شستشو دهید. برای اثر گذاری بیشتر، سه بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

شما کاربر عزیز می توانید روزانه با جستجوی عبارت "فارسی بیوتی" وارد سایت شوید، تا مستقیم و سریع تر به مطالب جدید سایت دسترسی داشته باشید. 😍
نرگس کاظمی

نرگس کاظمی

نویسنده این مطلب

109 مطلب