farsi beauty

سنگ فیروزه چیست و در کجا کاربرد دارد؟

سنگ فیروزه

سنگ فیروزه، کریستالی زیبا است که فواید زیادی دارد، از ارائه شجاعت و قدرت گرفته تا آرام کردن احساسات. فیروزه چه برای جذابیت زیبایی شناختی آن استفاده کنید و چه به خواص درمانی آن تکیه کنید، کریستالی قدرتمند است که می‌تواند شادی و انرژی مثبت زیادی را وارد زندگی شما کند. در اینجا قصد داریم به بررسی مشخصات متنوع فیروزه و کاربرد آن بپردازیم. کافیست ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب نمایید.

 

چگونه از سنگ فیروزه برای درمان استفاده کنیم؟

استفاده از سنگ فیروزه به عنوان جواهرات، راهی عالی برای حفظ انرژی محافظ و شفابخش آن است. این کریستال می‌تواند از شما در برابر انرژی‌های منفی محافظت کند، ارتباطات شما را بهبود بخشد و در صورت نیاز شجاعت و قدرت زیادی را به شما بدهد.

 • تسبیح فیروزه

تسبیح فیروزه به بهبود بیماری‌های روحی کمک کرده و توانایی بالایی در برطرف نمودن افسردگی و خستگی دارد. برای گلودرد و دل درد هم مفید است.

 • انگشتر فیروزه

انگشتر فیروزه بیشتر برای بهبود انواع سردردها به کار می‌رود. در تقویت گردش خون و سیستم ایمنی بدن بسیار عالی عمل می‌کند.

 • آن را در خانه خود قرار دهید

 قرار دادن سنگ‌های فیروزه در سرتاسر خانه چه روی طاقچه یا سایر قسمت‌های دیگر، می‌تواند به آوردن انرژی مثبت به فضا کمک کند. همچنین باعث ایجاد حس آرامش و تعادل خواهد شد.

 • با آن مدیتیشن کنید

 برای به حداکثر رساندن فواید درمانی فیروزه، آن را در تمرین مراقبه خود بگنجانید. یک سنگ را در دست بگیرید یا آن را در نزدیکی خود قرار دهید تا تمرین خود را تقویت کنید و از انرژی آرام بخش آن لذت ببرید.

 • از آن برای تزیینات استفاده کنید

 از سفال گرفته تا مجسمه، راه‌های زیادی برای گنجاندن کریستال فیروزه در دکوراسیون خانه وجود دارد. درخشش بی‌نهایت آن به عنوان یک مکمل عالی برای هر فضایی شناخته شده که می‌تواند به ایجاد فضای صلح و آرامش کمک کند.

انگشتر فیروزه 

مشخصات کلی کریستال فیروزه

سنگ فیروزه یک کانی سبز آبی است که از مس و آلومینیوم تشکیل شده است. نام آن از کلمه فرانسوی "ترکی" گرفته شده، زیرا در اصل قرن‌ها پیش در ترکیه استخراج شده است. رنگ فیروزه از آبی آسمانی تا آبی مایل به سبز متغیر است و بافت آن معمولاً صاف یا مومی شکل است. فیروزه اغلب در جواهرات استفاده می‌شود و گفته شده که شانس و اقبال به ارمغان می‌آورد.

رنگ این سنگ درخشان با مقدار مس موجود در آن تعیین می‌شود. مس بیشتر باعث ایجاد سنگ آبی‌تر می‌شود، در حالی که مس کمتر باعث ایجاد فیروزه‌ای سبزتر می‌شود. امروزه سنگ فیروزه را می‌توان در سرتاسر جهان یافت، اما بسیاری از بهترین نمونه‌ها هنوز از معادن آسیا و آمریکای جنوبی تهیه می‌شوند.

 • سنگ‌های فیروزه اغلب دارای رگه یا تارهای جذابی هستند که به ماتریکس معروف است.
 • ماتریکس به زیبایی و منحصر به فرد بودن سنگ‌های فیروزه می‌افزاید و هر کدام را خاص می‌کند.
 • همچنین برای سایر اقلام تزئینی مانند سفال، مجسمه و کنده کاری محبوب است.

بررسی مهم‌ترین مزایا و کاربردهای سنگ فیروزه

حال که شناخت بهتری نسبت به سنگ فیروزه پیدا کردید، لازم است با کاربردهای متعدد آن هم آشنا شوید که به شرح زیر است:

 • شجاعت و قدرت

 فیروزه به دلیل داشتن شجاعت، قدرت و محافظت شناخته شده است. این به افراد کمک می‌کند تا در موقعیت‌های چالش برانگیز از خود دفاع کند و همچنین در صورت نیاز حمایت عاطفی را ارائه دهد. انرژی محافظ آن به دفع افکار و انرژی‌های منفی کمک می‌کند و در عین حال اعتماد به خود و شهود را تشویق می‌نماید.

 • عشق

 سنگ فیروزه دارای انرژی آرام بخشی است که می‌تواند عشق و آرامش را وارد زندگی ما کند. این سنگ سرشار از شفقت و درک است که می‌تواند به ما کمک کند با دیگران روابط خود را تقویت کنیم.

 • ارتباط

 چاکرای گلو با قدرت ارتباط مرتبط است و فیروزه به ما کمک می‌کند کلمات مناسب برای بیان نیازها و خواسته‌های خود را پیدا کنیم. همچنین می‌تواند به بهبود ارتباطات کمک کند تا ارتباطات معنادارتری ایجاد کنیم.

 • شفابخشی

فیروزه به دلیل خواص درمانی خود سابقه طولانی در استفاده دارد. انرژی آرام بخش آن به کاهش دردهای جسمی و روحی و همچنین کاهش اضطراب و استرس کمک می‌کند. همچنین تصور می‌شود که به سم زدایی بدن و تقویت سیستم ایمنی کمک فراوانی می‌نماید.

هم‌چنین دانستن چندین مزایای زیر در شناخت بهتر سنگ فیروزه بسیار کمک‌کننده است:

1- فیروزه از انرژی منفی محافظت کرده و به نوعی آگاهی و رشد معنوی را در افراد ایجاد می‌کند. این کریستال بسیار کاربردی، یک سنگ عالی برای هر کسی است که به دنبال کاهش اضطراب، ایجاد شفافیت در زندگی، یا صرفاً افزودن انرژی مثبت به روال روزمره خود است. فیروزه از طریق خواص آرام بخش و تسکین دهنده‌اش، می‌تواند آرامش خاطر خاصی را نیز به ارمغان بیاورد.

2- فیروزه می‌تواند به بازگرداندن تعادل فیزیکی و عاطفی و در عین حال آرامش روح کمک کند.

3- همچنین می‌تواند به ارتقای ارتباطات و تعادل احساسات کمک نماید و به ما امکان می‌دهد در زمان‌های سخت آرامش زیادی داشته باشیم.

خواص سنگ فیروزه

خواص متافیزیکی سنگ فیروزه

سنگ فیروزه یکی از معنوی ترین سنگ‌های دنیای کریستال است.

1-  ارتباط بین قلمرو فیزیکی و معنوی را تسهیل می‌کند، توانایی‌های نهفته در سیستم روحی و روانی را افزایش می‌دهد، شهود را تقویت می‌کند و بینش و خرد را به ارمغان می‌آورد.

2- شفادهنده‌ها اغلب از آن در مراسم رهاسازی استفاده می‌کنند. روح را تشویق می‌کند تا خود را واقعی و بدون منع یا محدودیت از گذشته ابراز کند.

3- این کریستال به استفاده کننده یا کاربر کمک می‌کند تا زندگی قبلی خود را کشف کند و به ما نشان می‌دهد که ما به تنهایی خالق سرنوشت خود هستیم.

4- به عنوان یک سنگ تصفیه، اثرات نامطلوب قرار گرفتن در معرض مه دود الکترومغناطیسی، امواج رادیویی و آلاینده‌های جوی را کاهش می‌دهد.

5- این کریستال به عنوان یک مرهم معنوی برای قلب و ذهن شما عمل می‌کند که عمیقاً تحت تأثیر زخم‌های عاطفی و استرس قرار گرفته‌اند.

6- انرژی‌های قدرتمند فیروزه برای از بین بردن خستگی جسمی و احساسی خوب است و می‌تواند برای افرادی که از افسردگی رنج می‌برند یا مستعد حملات پانیک هستند معجزه کند.

7- این سنگ بسیار کاربردی باعث ارتقای خودآگاهی می‌شود و به شما کمک می‌کند در تمام جنبه‌های زندگی به آنچه می‌خواهید برسید.

8- این سنگ قدرتمند، به شما آگاهی عمیق‌تری از نحوه عملکرد زندگی می‌دهد و به شما در تعیین هدف و مسیر زندگی واقعی کمک فراوانی می‌نماید.

9- ارتعاشات منحصر به فرد این سنگ با چاکرای چشم سوم و گلو شما طنین انداز می‌شود و به شما امکان می‌دهد به دانش زندگی گذشته خود دسترسی پیدا کنید. انجام این کار می‌تواند به شما کمک کند با دیگران ارتباط معناداری و عمیق‌تری برقرار کنید، زیرا آنچه به اشتراک می‌گذارید مستقیماً از روحیه شما می‌آید. فیروزه حامل انرژی‌هایی است که به شما کمک می‌کند زندگی خود را با حقیقت و صداقت ادغام کنید.

 

چه کسی باید سنگ فیروزه استفاده کند؟

هر کسی می‌تواند از این سنگ کاربردی در قالب انگشتر فیروزه یا تسبیح فیروزه استفاده کند. فیروزه سنگی فوق العاده قدرتمند و همه کاره است که فواید جسمی، عاطفی و معنوی بسیاری را ارائه می‌دهد. اتصال آن به چاکراهای چشم سوم و گلو، آن را برای هر کسی که به دنبال باز کردن مسیرهای ارتباطی خود و یافتن آرامش در درون خود است، گزینه ای ایده آل می‌کند. چه آن را به عنوان جواهرات بپوشید، چه آن را در خانه خود قرار دهید، با آن مدیتیشن کنید یا از آن برای تزئین استفاده کنید، سنگ فیروزه می‌تواند به ایجاد تعادل و هماهنگی در زندگی شما کمک کند.

کریستال فیروزه هیچ خاصیت مضر و سمی شناخته شده‌ای ندارد. به همین دلیل می‌توانید با تماس با پوست خود از آن با خیال راحت استفاده کنید. اگر سنگ فیروزه را به صورت تکه تکه دارید، توصیه می‌کنیم آن را در یک جعبه مخصوص نگهداری کنید، زیرا خطر بلعیده شدن آن توسط کودکان و حیوانات خانگی وجود دارد.

سخن پایانی

به طور کلی، فیروزه سنگی زیبا و قدرتمند است که به ایجاد تعادل و هماهنگی در زندگی ما کمک می‌نماید. با خواص محافظتی و درمانی خود، می‌توان از آن به روش های مختلف برای آوردن شادی و آرامش به زندگی شما استفاده کرد. چه آن را به عنوان جواهرات بخرید، انگشتر فیروزه یا تسبیح فیروزه و چه آن را به دکوراسیون منزل اضافه کنید، سنگ فیروزه می‌تواند به ایجاد فضای آرامش‌بخش و محافظت‌کننده کمک شایانی نماید.

 

کاشت ناخن

آموزش جامع کاشت ناخن با ژل و پودر

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان مشاهده و خرید
علی کاظمی

علی کاظمی

نویسنده این مطلب

194 مطلب